Tylko optymistyczne filmy! Multimedia Happy End w SOK

12. MULTIMEDIA HAPPY END – FESTIWAL FILMÓW OPTYMISTYCZNYCH
pokaz pofestiwalowy
Czwartek, 11.06.2015, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5 

Jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Po raz pierwszy w Suwałkach!

wstęp wolny

happyend - filmy optymistyczne

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel. Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce. W tym roku pierwszy raz zagoszczą w Suwałkach.

W SOK będzie okazja obejrzeć cztery optymistyczne filmy.

W programie:
Brzuszek, film fab., 70 min., 2013 r., reż. Piotr Matwiejczyk

Kemping, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski
(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Galumphing, film dok., 40 min, 2012 r., reż. Kamila Józefowicz
(wyróżnienie)

Skrzydła, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała
(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

O FILMACH

“Brzuszek”

premiera-filmu-brzuszek-piotra-matwiejczyka

Bohaterami filmu są Majka i Kacper – młoda para, która ma wiele problemów. W dodatku Kacper chce, aby Majka postępowała pod jego dyktando. Ona się temu nie poddaje i na złość Kacprowi robi sobie tatuaż na brzuchu.

“Kemping”

Historia pewnej rodziny, która jak co roku udaje się na wspólne wakacje. Alicja, córka konserwatywnego i porywczego Ojca, wraca specjalnie z emigracji zarobkowej w Holandii, by przez kilka dni odpocząć w gronie najbliższych. Tym razem jednak wakacje na kempingu mają służyć nie tylko wypoczynkowi…

Inne nagrody:
2014 – Przemyśl (Festiwal Kina Niezależnego CK OFF) – Wyróżnienie w kategorii: kino amatorskie
2014 – Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe „Kameralne Lato”) – Nagroda Publiczności w Konkursie Kina Niezależnego

“Galumphing”

Galumphing

„Pracujesz 10 godzin dziennie, by kupić rzeczy, których pragniesz, ale które nie są ci tak naprawdę potrzebne. Tak działa system”. Danna ten system odrzuciła. Od ponad dziesięciu lat żyje samotnie na wybrzeżu Brazylii, z dala od cywilizacji i jej wygód. Na swoim kawałku ziemi uprawia warzywa, hoduje pszczoły, praktykuje jogę, maluje obrazy. Jak drobna kobieta radzi sobie w wymagających warunkach? Skąd wzięła się decyzja, by zostawić wszystko i zaszyć się w głuszy? Czy nie tęskni do innego życia?

“Skrzydła”

088-Wings-The-Skrzydła-reż.-Michał-Bajtała-Marcin-Nessel-press-pack

Marzyłeś kiedyś o czymś nieosiągalnym? Twoje pomysły wydają się niedorzeczne? Poznaj Michała, który podążając śladami Ikara podejmuje próbę budowy skrzydeł napędzanych siłą mięśni. Szaleniec, naukowiec, a może wizjoner? Pełna humoru i pozytywnego przesłania opowieść o człowieku, który chce się oderwać od ziemi.

Inne nagrody:
2014 – Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych „Fly Film Festival”) – Nagroda Publiczności

afisz_film_optymistyczny.indd

Kategoria: Archiwum