V Suwalski Salon Sztuki – zgłoszenia

Zapraszamy artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną do wzięcia udziału w piątej już edycji Suwalskiego Salonu Sztuki. Przedmiotem wystawy będą najnowsze prace twórców związanych z regionem. Czekamy na malarstwo, rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby, wideo, instalacje, obiekty oraz prace intermedialne, które zostaną zaprezentowane na zbiorowej wystawie w GSW Chłodna 20, planowanej na lipiec br. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 maja 2022 r.

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną do nadsyłania prac na V Suwalski Salon Sztuki. Zachęcamy do udziału i prezentacji swojego dorobku podczas wyjątkowej ekspozycji najnowszych prac twórców związanych z naszym regionem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 maja 2022 r.

Suwalski Salon Sztuki, jako swego rodzaju przegląd najnowszych prac artystów czynnych twórczo i związanych z Suwalszczyzną, ma wartość nieocenioną, jeśli chodzi o integrację lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w dużej zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności do tegoż środowiska, a także podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. To także szansa zaistnienia dla młodych zdolnych. Salon motywuje zatem do pracy, stwarza możliwości wymiany myśli, doskonale pokazuje aktualną kreatywność naszych twórców. Pełni również rolę edukacyjną, pokazując lokalnej społeczności Suwałk, ilu jest wokół ludzi sztuki, mających pokaźny dorobek i spore osiągnięcia artystyczne.

Wystawa planowana na lipiec 2022 roku ma prezentować najnowsze dokonania czynnych artystycznie malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników, filmowców oraz fotografików z miasta i regionu. Wszystkie dzieła zostaną wyeksponowane w odnowionej Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20, mieszczącej się w centralnym punkcie miasta. Wystawie będzie towarzyszył bogato ilustrowany katalog.

WAŻNE!

Udział w V Suwalskim Salonie Sztuki jest nieodpłatny.
Prace zgłaszane na wystawę nie mogły powstać wcześniej niż w styczniu 2020 roku.

Zgłoszenia (KARTA ZGŁOSZENIA) oraz zdjęcia prac, notki biograficzne i portretowe fotografie uczestników Salonu należy do 8 maja 2022 roku wysłać do organizatora elektronicznie na adres mailowy: andrzej.zujewicz@soksuwalki.eu lub na płycie CD/DVD pocztą na adres Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki z dopiskiem V Suwalski Salon Sztuki. Szczegóły w REGULAMINIE.

REGULAMIN – pobierz doc >> lub pdf >>
KARTA ZGŁOSZENIA – pobierz doc >> lub pdf >>
METRYCZKA PRACY – pobierz doc >> lub pdf >>


Jest to kolejna tego rodzaju ekspozycja – pierwsza pod nazwą Salon Plastyki Suwalskiej odbyła się w 2001 roku, następna w formule triennale w roku 2004, kolejne, już pod nazwą Suwalski Salon Sztuki, w 2011, 2015, 2017 i 2020 roku. Wszystkie wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i odwiedzających.

III Suwalski Salon Sztuki: kliknij na zdjęcie (fot. Piotr Kopciał)

 

Kategoria: Archiwum