UWAGA PROMOCJE! VIOLIN SYMPHONY SHOW taniej!

Bogdan Kierejsza zaprasza do świata skrzypiec, czarując aranżacjami i interpretacjami. Charyzma artysty i połączenie skrzypiec z muzyką rockową, filmową i klasyczną, wzbogacone przez rozpoczynającą 9. sezon artystyczny Suwalską Orkiestrę Kameralną, rozbudzi zmysły… 

Niedziela, 13.09.2015, godz. 19.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 35 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu


[su_animate type=”shake” duration=”20″ delay=”1.5″]UWAGA PROMOCJE![/su_animate]

ODBIERZ DARMOWY BILET!

Do każdego zakupionego biletu w regularnej cenie (35 zł)* na Violin Symphony Show drugi bilet możesz otrzymać gratis. Promocja obowiązuje od 9 września w kasie SOK!

W GRUPIE TANIEJ!

Zbierz grupę minimum 10 osób, a za każdy bilet zapłacisz mniej niż połowę regularnej ceny! Bilety grupowe w cenie 17 zł na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie SOK!

* promocja dotyczy tylko biletów zakupionych w regularnej cenie (35 zł) i nie łączy się z innymi ulgami
** promocje nie łączą się ze sobą oraz z ulgami


 

Bogdan Kierejsza 8

VIOLIN SYMPHONY SHOW to niezapomniane przeżycie wychodzące daleko poza klasyczny koncert skrzypcowy. Współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie standardy muzyczne – od „Piratów z Karaibów”, „Zapach kobiety”, „Noce i dnie”, przez tematy z filmów Enio Morricone, AC/DC, Led Zeppelin, The Beatles, po słynne tematy z opery Carmen w specjalnym opracowaniu artysty.

VIOLIN SYMPHONY SHOW to magiczna podróż po różnych zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazująca wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury. Łączy tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientalem, klasykę z rockiem. Bogdan Kierejsza podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, co spotyka się z wielkim uznaniem publiczności.

TOR_4926

Tak recenzował prezentację „Violin Symphony Show” na festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2013) miesięcznik TWOJA MUZA:

[su_quote]Bez wątpienia jedną z czołowych gwiazd i ulubieńcem publiczności tegorocznego festiwalu był Bogdan Kierejsza, nie tylko świetny skrzypek, ale również ceniony kompozytor, aranżer i showman. Jego pierwszy koncert okazał się wieczorem świetnej muzyki w znakomitym wykonaniu oraz niebanalnego humoru w słowie i muzyce. To była czysta przyjemność obcowania z muzycznymi kreacjami Kierejszy, który zachwycał techniczną maestrią, lekkością gry i znakomitymi aranżami, między innymi w Tańcu z szablami Chaczaturiana, Czardaszu Montiego czy wariacjami na tematy Carmen Bizeta. Podczas kolejnych koncertów każde pojawienie się na scenie Bogdana Kierejszy przyjmowano wręcz entuzjastycznie.[/su_quote]


 BOGDAN KIEREJSZA

Wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. W USA, Niemczech i w Polsce. Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Jako kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach.

Bogdan Kierejsza 1

Prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej.

Rozmowa z Bogdanem Kierejszą w miesięczniku Twoja MuzaCZYTAJ

W 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak, a recenzje z koncertów były entuzjastyczne. W Polsce często koncertuje z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Jest również kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych i dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie domów produkcyjnych i studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji.

Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music”, „Sony Music” czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Więcej na www.bogdankierejsza.com


 W projekcie VIOLIN SYMPHONY SHOW uczestniczą wybitni polscy muzycy sesyjni:

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował z wybitnymi artystami polskich i światowych scen (Randy Brecker, Pat Metheny, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnał). Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od 1992 roku. Więcej TUTAJ.

Filip Sojka – polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych (Kayah, Edyta Górniak, Ewa Bem, Mietek Szcześniak, Edyta Bartosiewicz, Leszek Możdżer, Goran Bregovic). Więcej TUTAJ.

Bartek Grzanek – gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, finalista V Edycji „Mam Talent”. Więcej TUTAJ.

Piotr Matuszczyk – pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Rozpoczął karierę od kilkuletniej współpracy z orkiestrą Zbigniewa Górnego, w 1994 roku został pianistą i akompaniatorem Krystyny Prońko, od 2000 roku na stałe współpracuje m.in. z Katarzyną Groniec, Robertem Janowskim czy Justyną Szafran, oraz teatrem ROMA w Warszawie, w 2004 roku został pianistą Krzysztofa Kiljańskiego, od 2006 roku na stałe współpracuje z Edytą Geppert. Więcej TUTAJ.

Daniel Wojsa – perkusjonalista. Sideman współpracujący z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Od czterech lat stały członek zespołu Kayah.


logo_orkiestra_poziomo

camerata

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczyna pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia.

Oprócz koncertów klasycznych, muzycy występują również w repertuarze rozrywkowym, m. in. ze Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”. Wielkim powodzeniem cieszyły się występy z Haliną Kunicką, a także z Tadeuszem Woźniakiem. Znakomicie przyjęty został „Muzyczny wieczór z miłością” z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem i koncert z okazji jubileuszu Janusza Strobla. Ogromnym sukcesem okazały się oba koncerty noworoczne – „Salsa symfonicznie” z Jose Torres & Havana Dreams oraz koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i Orkiestry Sinfonia Viva pod batutą Tadeusza Radziwonowicza, podczas którego muzycy wystąpili ze Zbigniewem Wodeckim. Muzycy orkiestry mieli również szansę zagrać na jednej scenie z cenioną w Polsce i na świecie wokalistką jazzową – Agą Zaryan w koncercie LOVE SONGS.

W styczniu 2014 roku, koncertem „Wieczór z Czajkowskim”, towarzysząc wybitnemu wiolonczeliście – prof. Tomaszowi Strahlowi, orkiestra zainaugurowała „Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny.

Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, Suwalska Orkiestra Kameralna promuje zdolnych suwalczan proponując wspólne występy w ramach Filharmonii Suwałk (Koncert Młodych Talentów), edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Oprócz regularnych występów przed suwalską publicznością, orkiestra koncertuje również w regionie oraz za granicą.

Więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ!

PATRONAT MEDIALNY:

suwalkiinfo_logo_zawsze takie niebywale radio5
suwalkingpl-bez-slogan-v1 suwalki24 tvs24-e
dwutygodnik Augustow24

afisz_kierejsza


Opublikowano