“W hołdzie Niepodległej”. Koncert z okazji Święta Niepodległości

Na scenie znakomici soliści – Rafał Grozdew, laureat konkursu „Polskiej Muzyki Wokalnej”, dla którego piszą Krzesimir Dębski, czy Michał Lorenc, oraz Justyna Stępień, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Towarzyszyć im będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. 

Piątek, 11.11.2016, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

W programie koncertu usłyszymy m.in.: poloneza z “Pana Tadeusza” w reż. Andrzeja Wajdy autorstwa Wojciecha Kilara, “Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego oraz walc z Serenady Mieczysława Karłowicza na smyczki, a także piękne utwory o tematyce patriotycznej przywołujące czasy, kiedy po 123 latach zaborów, w 1918 roku Rzeczpospolita Polska odzyskała niepodległość, między innymi: “O mój rozmarynie”, “Raduje się serce”, “Pierwsza Brygada”, “Maszerują Strzelcy”, “Ułani, ułani”, “Rozkwitają pąki białych róż”, “Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, “Tam na błoniu błyszczy kwiecie”.

Szczegółowy program obchodów narodowego Święta Niepodległości w Suwałkach:
10.30 – msza święta w intencji Ojczyzny w konkatedrze pw. św. Aleksandra, plac J. Piłsudskiego
12.00 – uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, plac J. Piłsudskiego
13.00-16.00 – „Święto Niepodległości w Muzeum” – spotkanie rodzinne. Zwiedzanie wystawy „Ola z ulicy Krzywej. Opowieść o Aleksandrze Piłsudskiej ze Szczerbińskich”, Muzeum im. Marii Konopnickiej
19.00 – „W hołdzie Niepodległej” okolicznościowy koncert, Sala im. Andrzeja Wajdy SOK


rafałsesja czb 006Rafał Grozdew – tenor, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Studia Wokalno-Aktorskie ukończył pod kierunkiem Prof. Wiesławy Maliszewskiej na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jest także absolwentem Wydziału Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Warszawskim.
Karierę wokalną rozpoczął w wieku piętnastu lat koncertując z chórem Cantica Cantamus Violletty Bieleckiej (m.in. w Filharmonii Berlińskiej). Jest laureatem konkursu „Polskiej Muzyki Wokalnej”. Brał także udział w „Koncercie Młodych Talentów” w Helu.
Występował na deskach teatrów europejskich (m.in.: Stadttheater, Kurtheater Baden, Stadt Theater, Theater Winterthur, Theatre Vevey w Szwajcarii, Theatre d’Esch w Luxemburgu, Spiel und Worms oraz Neues Theater w Niemczech, Kultur Center, Hering Theater, Musikteatert Vejle, Albertslund Musik Teatert w Danii, a także w Polsce (Państwowa Opera Bałtycka, Teatr Narodowy w Warszawie) oraz w Filharmoniach: Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Świętokrzyskiej, Białostockiej, Łomżyńskiej, Słupskiej. Brał udział w spektaklu muzycznym zorganizowanym z okazji 99-lecia Teatru Polskiego w Warszawie. CZYTAJ WIĘCEJ


DSC_8166 copyJustyna Stępień – sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na deskach Opery Narodowej w Warszawie zadebiutowała partią Stelli w operze Chopin Giacomo Orefice. Brała udział w spektaklach Teatru Narodowego w Warszawie: Noc listopadowa, Saragossa, Umowa, czyli łajdak ukarany.
Od roku 1992 koncertuje na najważniejszych scenach (m.in.: Opera Narodowa w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna, Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Zamek Królewski w Warszawie) oraz festiwalach muzycznych (m.in.: Festiwal Mozartowski w Warszawie, Festiwal Claudia Monteverdiego, Festiwal Oper Barokowych, Festiwal Oper Staropolskich, Festiwal Polskich Oper Współczesnych, Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim, Międzynarodowy Festiwal „Chopin w Barwach Jesieni” w Antoninie, Wieczory Wawelskie, Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich, Mazowsze w Koronie – Staropolskie Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, Muzyka Polska w Zabytkach Warszawy, Festiwal Muzyki Dawnej w Wilanowie, Festiwal Muzyki Sakralnej w Gdyni) w Polsce i za granicą. CZYTAJ WIĘCEJ


Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczęła pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia. Obecnie tę funkcję pełni Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

logo_orkiestra_poziomo

W styczniu 2014 roku orkiestra zainaugurowała “Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny. Więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ >>

Kategoria: Archiwum