Wakacyjne podróże po kulturze. Półkolonie letnie z SOK

Na wakacje Suwalski Ośrodek Kultury przygotował specjalną ofertę półkolonii dla dzieci i młodzieży. W lipcu i sierpniu spotkamy się na tematycznych turnusach „Detektywi na tropie” „Wokół legend Suwalszczyzny” i „Człowiek i rzeka. Z przyrodą za pan brat”. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Elektroniczne zapisy ruszają 28 maja br. Liczba miejsc ograniczona!

lipiec-sierpień 2021
Suwalski Ośrodek Kultury

“Wakacyjne podróże po kulturze” to propozycja Suwalskiego Ośrodka Kultury przygotowana z myślą o najmłodszych. Zaplanowane są trzy turnusy półkolonijne: „Detektywi na tropie” (12-16.07), „Wokół legend Suwalszczyzny” (19-23.07) oraz „Człowiek i rzeka. Z przyrodą za pan brat” (2-6.08). Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy półkolonii z SOK spędzą czas mądrze i ciekawie – tworząc, ucząc się rzeczy niebanalnych, poznając i eksplorując oraz bawiąc się na całego. Każde zajęcia to nowa dawka dobrej zabawy i wiedzy. W programie między innymi wycieczki poza miasto, laboratorium kryminologiczne, wyprawa statkiem po Wigrach, ciekawe spotkania i seanse filmowe.

Opłata za udział w półkoloniach wynosi 250 zł. Kwotę powyższą  należy wpłacić bezpośrednio do kasy Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5  lub na konto SOK: 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15. 06. 2021 r. Brak wpłaty w wyznaczonym terminie będzie podstawa do anulowania zgłoszenia.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Organizator zapewnia wyżywienie (śniadanie i lunch dla uczestników), ubezpieczenie NNW oraz opiekę wykwalifikowanych instruktorów.

Zapisy przyjmowane będą wyłącznie za pomocą elektronicznego systemu na stronie elektronicznezapisy.pl od piątku, 28 maja 2021 r. od godziny 9.00. Liczba miejsc jest ograniczona – każdy turnus będzie liczył 12 uczestników, a dziecko zakwalifikowane do udziału w półkoloniach może uczestniczyć tylko w jednym turnusie. Po elektronicznym zgłoszeniu dziecka na wybrany turnus, rodzice lub opiekunowie prawni są zobligowani do wypełnienia i dostarczenia do SOK przy ul. T. Noniewicza 71 nie później niż 3 dni od daty zgłoszenia prawidłowo i kompletnie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z dokumentacją uzupełniającą (oświadczenia, zaświadczenia, zgody i formularz zgłoszeniowy ze strony elektronicznezapisy.pl). Podstawą do zakwalifikowania dziecka do udziału w półkoloniach są zgłoszenie elektroniczne i prawidłowo wypełniona karta kwalifikacyjna wraz z dokumentacją uzupełniającą.

Półkolonie będą odbywały się z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Kadrę półkolonii stanowią instruktorzy SOK posiadający kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r., w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. poz. 452).

Szczegółowe informacje na temat półkolonii można uzyskać pod adresem mailowym dorota.sklodowska@soksuwalki.eu oraz pod numerem telefonu 87 563 85 48. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.


DETEKTYWI NA TROPIE   |   12-16.07.2021 
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Spostrzegawczość, dociekliwość i zaangażowanie na najwyższym poziomie to cechy prawdziwego detektywa… a może przyszłego? Turnus “Detektywi na tropie” to idealna okazja, żeby się o tym przekonać. Będziemy łamać tajemnicze szyfry, sporządzać portrety pamięciowe, badać odciski palców i uczyć się alfabetu Morse’a. W programie także spotkania z suwalskimi policjantami!

Dokumenty do pobrania:


WOKÓŁ LEGEND SUWALSZCZYZNY   |   19-23.07.2021
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71

Suwalszczyzna to kraina wielu tajemnic i legendarnych postaci. Historie, które kryją suwalskie krajobrazy przybliżą instruktorzy podczas serii zajęć “Wokół legend Suwalszczyzny”. W programie m.in.: wyprawa na Górę Zamkową w Suwalskim Parku Krajobrazowym, spotkanie z bohaterami lokalnych legend przy ognisku, warsztaty ceramiczne.

Dokumenty do pobrania:


CZŁOWIEK I RZEKA. Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT   |   2-6.08.2021
Galeria Sztuki Stara Łaźnia SOK, ul. Andrzeja Wajdy 3

Seria zajęć “Człowiek i rzeka” to propozycja dla miłośników przyrody, zaangażowanych w ochronę otaczającego nas środowiska. Oprócz warsztatów plastycznych i zajęć ekologicznych nad rzeką, odwiedzimy Muzeum Wigier w Starym Folwarku i spotkamy z fachowcem od przyrody, który opowie o Wigrach podczas rejsu po jeziorze łodzią Leptodora.

Dokumenty do pobrania:


 

 

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące