Warsztat towarzyszący spektaklowi “Romans”

Uważność, obecność i czułość – popularność tych pojęć nie wzięła się znikąd, lecz z naszych potrzeb. Jesteśmy często rozkojarzeni, przebodźcowani, przeładowani ilością informacji i zadań do wykonania. Myślimy z lękiem o tym, co stanie się jutro lub rozpamiętujemy to, co już minęło. Takie zachowanie potęguje stres, który z powodzeniem odbiera jakość życia. 

10.10.2022, godz. 18.00

sala 2.14, u. Jana Pawła II 5

Wstęp wolny

Czas trwania: 1,5 h

Liczba miejsc: 18

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 15. roku życia, które nie boją się fizycznego kontaktu z partnerem/partnerką.
Zapisy: miroslawa.krymska@soksuwalki.eu.
 

Szukamy sposobów jak sobie radzić ze stresem, jak rozładować napięcie. Sięgamy po coś słodkiego, po papierosa, po kolejny kieliszek wina. Można jednak spróbować czegoś innego… Warto czasem zatrzymać się w codziennym pędzie i skupić na tym, co wydarza się wokół nas i w nas samych tu i teraz. Zbudować zdrową relację ze sobą i ze swoim ciałem.

Warsztat składa się z serii ćwiczeń ze świadomości ciała, uważności i czułego dotyku, które były częścią procesu powstawania spektaklu „Romans”. W ramach spotkania będziemy pracować solo i w duetach. Praktyka ma na celu poprawę koordynacji, rozluźnienie napięć i doświadczanie radości płynącej z nieskrępowanego ruchu.

Warsztaty obywają się w ramach projektu Teatr Polska.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją 

Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum