SPEAK: Warsztaty taneczne „Tańce regionalne i narodowe”

Warsztaty taneczne 
Piątek-Sobota, 14-15.11
Sala Kameralna SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Będą mieli Państwo okazję poznać uniwersalne polskie motywy taneczne – skoczne oberki, rzewne kujawiaki, dziarskie i nieokiełznane mazurki, uroczyste i dostojne polonezy. Zapraszamy nauczycieli i wszystkich chętnych.

speak_468x60.indd

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Wojdełko – kierownik artystyczny i choreograf ZPiT „Suwalszczyzna”, instruktor tańca ludowego. Od roku 1981 związana z odtwarzaniem lokalnych tradycji tanecznych w Suwalskim Ośrodku Kultury (wcześniej Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach). Asystowała przy badaniach etnochoreologicznych poświęconych dokumentacji form tańca tradycyjnego dawnych społeczności polskich z okolic Wilna i Grodna oraz dokumentacji form tańca tradycyjnego społeczności pogranicza polskobiałoruskiego i polsko-litewskiego. Współrealizowała wieloletnią wymianę kulturalna z zagranicą, w tym z Francją, Belgią, Litwą i Białorusią. Jest czynnym konsultantem w przygotowywaniu i ukierunkowywaniu form artystycznych szkół byłego województwa suwalskiego.

piątek 14 listopada: 16.30- 20.00
sobota 15 listopada 10.00-14.00

Koszt warsztatu: 30zł

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: jadwiga.tylenda@soksuwalki.eu do dnia 3 listopada 2014.

Zespół Pieśni i Tańca ,,Suwalszczyzna” to jeden  z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce, który jest od ponad 60 lat ambasadorem suwalskiej i narodowej kultury. Koncertował w kraju i za granicą: we Francji, na Litwie, Białorusi, w Gruzji, Rosji, Turcji, Belgii, Niemczech. Repertuar zespołu obejmuje pieśni i tańce narodowe oraz wiązanki pieśni i tańców  z różnych regionów Polski. W wyniku wieloletnich kontaktów i przyjaźni z zespołami tanecznymi innych krajów w repertuarze Suwalszczyzny znalazły się również tańce litewskie, flamandzkie i francuskie. Oprócz standardowych programów tanecznych zespół posiada w repertuarze własne, unikalne, fabularyzowane widowiska taneczno-teatralne.

Warsztaty odbędą się w ramach Suwalskiego Programu Edukacji i Animacji Kulturalnej SPEAK.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ministerstwokultury

PATRON MEDIALNY SPEAK:

polskieradiobialystok

Kategoria: Archiwum