10. Suwalskie Teatr-Akcje. Festiwal PoRuszeń
10-16.08.2015
Suwalskie Teatr-Akcje to również warsztaty. Oczywiście bezpłatne, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie, z ograniczoną ilością miejsc. Można jeszcze się zgłaszać!
wstęp wolny
UWAGA – liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, nazwę warsztatów) prosimy wysyłać na: warsztaty@teatr-akcje.pl Więcej informacji na temat warsztatów znajdziecie na www.teatr-akcje.pl.
[su_button style=”soft” background=”#de5719″ color=”#ffffff” size=”7″ wide=”yes” center=”yes” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”1px 0px 0px #000000″]WARSZTATY TANECZNE:[/su_button]
Taniec współczesny
10 sierpnia (poniedziałek), godz. 11:00-14:00
Warsztaty z tańca współczesnego dla osób tańczących, obejmujące podstawowe zagadnienia pracy z ciałem w Polskiej Technice Tańca Współczesnego oraz Technikę Floorwork. Drugą część warsztatów poświęcimy na naukę partnerowań, podstawowych dźwigni i zasad pracy w kontakcie z partnerem.
Prowadzący: Anna Mikuła i Dariusz Nowak
Wszystko to… (Contact Improvisation)
11 sierpnia (wtorek), godz. 11:00-14:00
Warsztat oparty będzie na przywołaniu narzędzi i procesu badawczego z pracy nad spektaklem „Wszystko to z czym się [nie] urodziliśmy”. Członkowie zespołu przedstawią metody i ćwiczenia wykorzystywane przy tworzeniu tego tria. Trzy punkty widzenia, trzy kanały inspiracji, trzy ścieżki poszukiwań materiału do budowy wspólnej całości. Będziemy pracować indywidualnie jak i w duetach i trio. Odwołamy się m.in. do wiedzy z techniki tańca współczesnego oraz kontakt improwizacji.
Prowadzący: Małgorzata Lipczyńska, Adrian Bartczak, Michał Ratajski [KIJO Group].
Dynamic Phrasing
16 sierpnia (niedziela), godz. 10:00-13:15
Dynamic Phrasing to autorski styl ruchu i technika nauczania rozwijana przez Macieja Kuźmińskiego od 2009 roku. Technika, oparta na praktycznej eksploracji Choreologii (nauki o strukturze ruchu), pozwala tancerzowi zgłębić różnorodność jakości wysiłku, rytmiki oraz organiczności ruchu. Dynamiczne i osadzone sekwencje taneczne, czerpiące z technik t. współczesnego, hip-hop oraz Tai-Chi, przybliżają zagadnienia trójwymiarowości ciała, przepływu energii oraz świadomej projekcji przestrzennej tancerza. Podczas warsztatów przepracowany zostanie materiał ze spektaklu „Różnica i Powtórzenie” (grany na festiwalu 15 sierpnia o 19:00 w SOK, ul. Jana Pawła II 5, Duża Scena).
Prowadzący: Maciej Kuźmiński
[su_button style=”soft” background=”#de5719″ color=”#ffffff” size=”7″ wide=”yes” center=”yes” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”1px 0px 0px #000000″]WARSZTATY AKTORSKIE:[/su_button]
Impro Show
7-10 sierpnia, godz. 14:00-17:00 | 12 sierpnia, godz. 11:00-14:00 | 15 sierpnia, godz. 14:00-17:00
Warsztaty improwizacji aktorskiej znanej z amerykańskiego programu „Whose line is it anyway?”, czyli tak zwanej amerykańskiej szkoły improwizacji opartej o szereg ćwiczeń improwizacyjnych służących otwarciu wyobraźni, rozwoju umiejętności skojarzeń, szybkiego podejmowania decyzji i otwarcia się na nieznane. Pozornie aktorskie doświadczenie przenosi się również na inne dziedziny życia, przy towarzystwie humoru i żartu, utrzymanego w stylu „improv show”! Doświadczenie nie jest wymagane, zapewniona jest dobra zabawa i rozwój wyżej wymienionych umiejętności. Wszytko, czego potrzebujemy to trochę chęci i wyobraźni by odkryć krainy o których nikt jeszcze nie słyszał.Jeżeli czujesz że choć jedno słowo z tego opisu jest dla Ciebie zachęcające, to zapraszamy z całego serca!
Prowadzący – Mariusz Cichocki, aktywnie działający aktor-improwizator. Członek wielu grup improwizatorskich, głównie działających w Warszawie.
Warsztaty zakończą się trzema pokazami grupy warsztatowej, na scenie klubu festiwalowego w Rozmarino:
10 sierpnia, godz. 21:30 | 12 sierpnia, godz. 22:00 | 15 sierpnia, godz. 22:00
Elementarne zadania aktorskie
12-14 sierpnia (środa-piątek), godz. 14:00-17:00
Głównym celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami składającymi się na szeroko pojęty warsztat aktorski. W trakcie trwania zajęć, warsztatowicze będą mieli możliwość poznania różnych ćwiczeń i zadań z zakresu technik aktorskich, dzięki którym uświadomią sobie jak ważnymi elementami na scenie są zaangażowanie, spontaniczność, wyobraźnia, wrażliwość, świadomość działania czy świadomość własnego ciała. Każdy dzień będzie inny, ale będzie nawiązywał i rozwijał zagadnienia z wcześniejszych zajęć oraz wprowadzał nowe. Na pewno każdy z uczestników będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności oraz zaczerpnąć nowych inspiracji.
Prowadzący: Jakub Kruczek
Teatr instrumentalny
16 sierpnia (niedziela), godz. 13:30-16:00
Warsztaty aktorskie prowadzone przez Jana Peszka, wybitnego aktora, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktora m.in. Narodowego Teatru w Warszawie, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Polskiego we Wrocławiu. To niezwykle rzadka okazja dla wszystkich, którzy mieli okazje stanąć na deskach teatru, lub dla tych którzy się do tego przymierzają. Aktor instrumentalny to aktor, który sprawnie posługuję się pauzą, buduje napięcia, operuję formą, używa swego ciała jak dobrze nastrojonego instrumentu, poruszając wyobraźnie, nadając znaczenia słowom i gestom. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami tej materii. Jan Peszek to niezwykła osobowość aktorska i autorytet, aktor i reżyser z gigantycznym doświadczeniem. Warsztaty będą na pewno nieszablonowe i odkrywcze, a wszystkich amatorów teatru zapraszamy do spotkania z mistrzem.
Prowadzący – Jan Peszek