WARSZTATY WIDEOKLIPU YACHA PASZKIEWICZA

16-18.10.2015
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Jak zrealizować pełnowartościowy teledysk i promować swoją twórczość – warsztaty filmowe dla zespołów artystycznych. Pomysł na scenariusz – tworzenie storyboard – przygotowanie planu zdjęciowego – operowanie kamerą – stylizacja postaci, reżyserowanie, animacja – postprodukcja, montaż. Warsztaty poprowadzi najpotężniejsza postać polskiego wideoklipu YACH PASZKIEWICZ.


Odpłatność za warsztaty: 65 zł
Liczba uczestników ograniczona: 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń
Informacje i zapisy: Paweł Bydelski, tel. 87 563 85 05, pawel.bydelski@soksuwalki.eu

Program warsztatów:
Piątek, 16.10
16:00-20:00 – tworzenie storyboardów i praca koncepcyjna nad teledyskiem
Sobota, 17.10
10:00-16:00 – dzień zdjęciowy
Niedziela, 18.10
10:00-16:00 – montaż i postprodukcja


Yach Paszkiewicz o warsztatach:

Uczestnikami warsztatów będą osoby o różnym doświadczeniu, podobnie jak w normalnej ekipie realizacyjnej. Przebrniemy przez produkcyjną procedurę. Zapoznamy się z zespołem. Przeanalizujemy utwór muzyczny. Przedyskutujemy pomysły na scenariusze. Stworzymy storyboardy zarówno do filmu, jak i części fotograficznej. Przeanalizujemy możliwości techniczne realizacji pomysłów.

Będziemy mieli do zrealizowania takie zadania, jak przygotowanie scenariusza, storyboardu, przygotowanie planu zdjęciowego, w tym oświetlenia fotograficznego i filmowego, przygotowanie sprzętu rejestrującego, operowanie kamerą i urządzeniami z kategorii grip, stylizacja postaci, reżyserowanie postaci, animacja, i na koniec postprodukcja, w tym montaż.

Uczestnicy otrzymują certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Prosimy o przyniesienie własnych statywów, kamer (mogą to być zarówno proste aparaty cyfrowe z kamerą, telefony czy cyfrowe aparaty filmujące). Mile widziane laptopy z programem do montażu lub bez.


Warsztaty szkoleniowe są realizowane z programu “SPEAK – Suwalski Program Edukacji i Animacji Kulturalnej” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

stopka _SPEAK

Kategoria: Archiwum