Więcej niż Romans – SUSZ zagra Leśmiana i nie tylko

Dokładnie rok temu SUSZ wystąpił na scenie SOK z poetyckim albumem pt. “Romans”, którym na nowo odkrył przed słuchaczami wiersze Bolesława Leśmiana. Dzięki autorskiej muzyce i charakterystycznemu wokalowi Moniki Rudowicz całość brzmi świeżo i niepowtarzalnie. Tym razem usłyszymy też cztery nowe piosenki, a zespół zapowiada dodatkową niespodziankę.

28.02.2021, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki 50%

Podczas lutowego koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury zespół zagra utwory z płyty „Romans, na której znalazło się osiem wierszy Bolesława Leśmiana oraz cztery nowe piosenki. Leśmian śpiewany przez Monikę Rudowicz brzmi pięknie i świeżo. W połączeniu z autorską muzyką członków zespołu daje efekt niepowtarzalny. Zespół zapowiada również muzyczną niespodziankę, być może zabrzmi poezja Mariny Cwietajewej.

To nie był łatwy rok. Jak wszystkim, także nam posypały się plany, a my z coraz większym dystansem i pokorą zastanawialiśmy się na co właściwie mamy wpływ. Otóż mamy wpływ na relacje między sobą. To był dobry rok jeśli chodzi o próby, docenianie tego co mamy, docenianie siebie nawzajem. Oby tak zostało między nami, bo sprzyja to muzyce. Leśmian wciąż podsyła nam nowe teksty, a my zamieniamy je w piosenki.Monika Rudowicz, wokalistka zespołu

Suwalski zespół SUSZ tworzą artyści, którzy wywodzą się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Więcej >>

Zespół tworzą:
Monika Rudowicz – śpiew
Jan Czerniecki – gitara
Jerzy Korzun – perkusja
Piotr Skowroński – akordeon
Józef Stankiewicz – bas, kontrabas

Logo zespołu, okładkę do płyty oraz artystyczne wizualizacje do utworów z płyty opracowała Marta Łanczkowska, suwalska malarka i graficzka, instruktorka plastyki prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Slow Art.

 


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w klubie muzycznym SOK w okresie stanu epidemii COVID-19 >> 

Kategoria: Archiwum