“Wieczór panieński” specjalnie dla seniorów w “Środzie Seniora”

25 maja 2016 roku seniorzy w ramach swoich spotkań z cyklu “ŚRODY SENIORA” mieli okazję obejrzeć spektakl “Wieczór panieński, czyli pieśń o korowaju”. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Seniora ZGRYZ to nie tylko opowieść o pannie młodej, którą wydają za niekochanego. To także niebanalne ukazanie ludowych tradycji Suwalszczyzny!

W spektaklu wyreżyserowanym przez Joannę Łupinowicz wzięli udział aktorzy Teatru Seniora ZGRYZ oraz Zespół Śpiewu Tradycyjnego “Ancyjas” pod kierunkiem Anny Szafranowskiej.

Więcej o spektaklu >>>

Obsada:
Kasia wydawana za mąż – Patrycja Cholecka-Hańdzia
Jej siostra – Aleksandra Chomicz
Matka – Joanna Łupinowicz
Babka – Krystyna Cylwa
Wujek – Bogdan Byczkowski
Hela, druhna – Anna Szafranowska
Druhna I – Ewelina Kłusowska
Druhna II – Sylwia Przygodzka
Stryjna – Zenobia Wiszniewska
Chrzestna – Janina Januszko
I sąsiad – Ignacy Niedźwiecki
II sąsiad – Marek Kozłowski
Koluska – Joanna Pachucka
Ignasiowa – Stenia Genand
Korowajnica – Anna Krysztofiak
Córki sąsiadów – Zosia i Basia Kłusowskie

Fot. Piotr Kopciał

W ramach comiesięcznych spotkań „ŚRODY SENIORA” zapraszamy seniorów do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do uczestnictwa w spektaklach i warsztatach, a także wycieczkach w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi, zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba, produkcji serów. Sprawdź program spotkań w 2016 r.

Kategoria: Galerie