Wieczór Sylwestrowy z Gwiazdą

Znakomici wykonawcy, szlachetne brzmienie i starannie dobrany repertuar zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie. Koncert Orkiestry SINFONIA VIVA pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z udziałem Rafała Bartmińskiego to prawdziwa gratka dla melomanów i gwarancja artystycznej jakości ostatniego wieczoru 2015 roku!

31.12.2015, godz. 20.30
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 100 zł (I sektor), 90 zł (II sektor), 80 zł (balkon) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Motywem przewodnim wieczoru będą największe hity muzyki filmowej, przeboje muzyki popularnej oraz najsłynniejsze melodie włoskie i piosenki z repertuaru Jana Kiepury, m.in. “O sole mio” i “Wróć do Sorrento”, w wykonaniu solisty Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie – Rafała Bartmińskiego (tenor). Całość poprowadzi znakomity dyrygent i dyrektor Orkiestry SINFONIA VIVATomasz Radziwonowicz.

Wieczór zakończymy wspólnym toastem za pomyślność w Nowym Roku.

majewska.indd

W programie:

 • Boccherini – Menuet
 • W. Kazanecki – “Walc dla Celiny” z filmu “Noce i dnie”
 • N. Rota –  temat główny z filmu “Ojciec chrzestny”
 • R. Leoncavallo – “La mattinata” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • J. Cardillo – “Core ‘ngrato” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • W. Kilar – tango z filmu “Zazdrość i medycyna”
 • J. Llossas – “Tango – bolero”
 • N. de Curtis – “Wróć do Sorrento” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • C. A. Bixio – “Twoim jest serce me” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • K. Gaertner – “Małgośka”
 • M. Sart – “Malowana lala”
 • E. di Capua – “O sole mio” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • L. Denza – “Funiculi, funicula” (śpiew – Rafał Bartmiński)
 • K. Dębski – “Country in E” z filmu “Polski koń sportowy” 

W programie również muzyczna niespodzianka!

opracowania wszystkich utworów – Tomasz Radziwonowicz
czas trwania koncertu – około 80 minut


  rafalbartminskiRafał Bartmiński – absolwent w. wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. E. Sąsiadka. Już w trakcie pierwszego roku studiów rozpoczął intensywną działalność koncertową. Na scenie operowej zadebiutował partią Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego (Teatr Wielki – Opera Narodowa, 2002). Regularnie współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, gdzie pod batutą Ł. Borowicza zaśpiewał m.in.: partię Fentona w Falstaffie Verdiego, Franka w Flisie Moniuszki i zagrał tytułową rolę w Monbarze Dobrzyńskiego. Artysta stale współpracuje z najlepszymi polskimi orkiestrami i filharmoniami m.in.: Filharmonią Narodową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonią Varsovią oraz Filharmonią Krakowską.


Sinfonia Viva 1

Orkiestra SINFONIA VIVA powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy — absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do ciekawych dokonań orkiestry należy miesięczne tournée po Europie — Yesmusic wraz z grupą Yes, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes Magnification. W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Orkiestry Sinfonia Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.

Patroni medialni:

 suwalkingpl-bez-slogan-v1 suwalki24 niebywale

suwalkiinfo_logo_zawsze takie dwutygodnik

Afisz_sylwester_2015.indd

Kategoria: Archiwum