Wielkie polskie przeboje na Gali Festiwalowej Muszelek Wigier

Od powstania tych utworów minęły często lata, nawet dekady. Świat zmienił się nie do poznania, ale szlagiery takie jak “Dziwny jest ten świat” nadal podbijają serca i są chętnie śpiewane przez młodych wykonawców. Jak brzmią ponadczasowe przeboje w wykonaniu nowej fali wokalistów? Odpowiedź podczas koncertu ZAIKS DZIŚ na Gali Festiwalowej Muszelek Wigier.

Sobota, 1.06.2019, godz. 14:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

Tradycyjną Galą Festiwalową zakończy się już XIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier. Uroczysty finał na scenie w Sali im. A. Wajdy rozpocznie się o godzinie 14:00 niezwykłym koncertem ZAIKS DZIŚ. Młodzi wykonawcy z Polski, Austrii, Niemiec i Białorusi zaśpiewają niezapomniane, ponadczasowe szlagiery polskiej muzyki.

Publiczność usłyszy muzykę skomponowaną przez wybitnych twórców: m.in. Andrzeja Korzyńskiego, Romualda Lipkę, Jarosława Kukulskiego, Aleksandra Pałaca, Ryszarda Poznakowskiego i Włodzimierza Korcza z tekstami napisanymi przez mistrzów słowa: Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Koftę, Czesława Niemena czy Andrzeja Mogielnickiego.

Niewątpliwie utalentowani młodzi wykonawcy zmierzą się na scenie z takimi wokalnymi wyzwaniami jak “Dziwny jest ten świat”, “Nic nie może wiecznie trwać”, “Co mi Panie dasz”, “Do łezki łezka”, “Dłoń” i “Biały latawiec”. A to tylko niektóre przeboje z długiej listy >>>

Po koncercie ZAIKS DZIŚ nastąpi wręczenie nagród laureatom XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2019, którzy wyłonieni zostaną podczas dwudniowych przesłuchań konkursowych. Najlepsi w tej edycji festiwalu na koniec jeszcze raz zaprezentują się na scenie w swoich popisowych numerach.


Kategoria: Archiwum