Wigraszek 2015: Spektakl “Komedianci” PRZENIESIONY DO BUDYNKU SOK!

Z powodu złych warunków atmosferycznych spektakl  „Komedianci” w wykonaniu Teatru Pantomimy Mimo z Warszawy zostaje przeniesiony do budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury (ul. Papieża Jana Pawła II 5)

Wtorek, 23.06.2015, godz. 20:30
Suwalski Ośrodek Kultury, wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl , w którym wiele zostaje powiedziane, chociaż… nie pada żadne słowo.

wstęp wolny

wigraszek_2015_baner

scenariusz, reżyseria, mimografia: Bartłomiej Ostapczuk
występują: Ewelina Grzechnik, Marta Grądzka, Karina Saczuk, Paulina Staniaszek/Paulina Szczęsna, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ostapczuk

Twórcy o spektaklu:

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Spektakl „Komedianci” jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień, jakie miały miejsce przed laty. Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności. Podróżują jedynie z miejsca na miejsce wozem, w którym mieszkają. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie, zaczyna się spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami tworząc zaskakujące sytuacje. Przedstawienie w czasie którego na oczach widzów ożywają dawne pasje i dawne miłości. Czy spektakl musi się skończyć? I co tak naprawdę jest  prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów?

Teatr_MIMO_Komedianci_

W spektakl „Komedianci” zostały wplecione odtworzone sceny z legendarnego filmu „Enfants du Paradis” Marcela Carné z 1945 roku.  Będzie więc można zobaczyć rodzaj pantomimy, który bardzo rzadko jeśli w ogóle ogląda się na świecie.

– W „Komediantach” chcemy przywołać ducha dawnych ulicznych artystów, kuglarzy, aktorów, którzy całe swoje życie poświęcali na spektakle prezentowane przypadkowemu widzowi, których pasja i ekspresja działania urzekała swą prawdziwością, a ich umiejętności i pomysły nie pozwalały przejść obok obojętnie – mówi reżyser spektaklu Bartłomiej Ostapczuk.

Zapraszamy na dynamiczny, komiczny spektakl, w którym nie pada ani jedno słowo, choć tak wiele zostaje powiedziane. Spektakl nie jest pozbawiony refleksji i tęsknoty za światem, którego już nie ma…

Teatr_MIMO_Komedianci_5

Teatr Mimo

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.  W teatralnej pracy  poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

Od 2002 roku teatr zaprezentował 12 premier. Głównymi produkcjami były spektakle sceniczne. Od 2010 roku teatr realizuje również spektakle plenerowe, wierząc tym samym, że sztuka  pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Królewskiego w Wilanowie, goszczą również w Teatrze Dramatycznym. Prezentowane są ponadto na festiwalach teatralnych w Polsce i innych krajach. Aktorzy teatru związani są z całorocznym Studiem  Warszawskiego Centrum Pantomimy w Warszawie, gdzie od lat doskonalą swój warsztat sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy. Teatr Pantomimy Mimo jest częścią Warszawskiego Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

Teatr_MIMO_Komedianci_8 Teatr_MIMO_Komedianci_11

wigraszek_2015

Kategoria: Archiwum