Wigraszek 2015: Spektakl “Teoria względności”

Teatr Nikoli z Krakowa przedstawia: “Teoria względności” w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2015
Poniedziałek, 22.06.2015, godz. 17:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Spektakl powstał na 100. rocznicę opublikowania ogólnej teorii względności. Albert Einstein wielkim ARTYSTĄ był! Dowodów na to dostarczy Teatr Nikoli z Krakowa.

wigraszek_2015_baner

Bilety: 10 zł w kasie SOK  i na www.bilety.soksuwalki.eu

Reżyseria: Mikołaj Wiepriew, Michail Milmeyster
Występują: Mikołaj Wiepriew, Dominika Jucha, Justyna Dywańska
Czas trwania: 50 minut


 Twórcy o spektaklu:

Albert Einstein bez wątpienia był ogromnym ARTYSTĄ.

“W związku z 100. rocznicą sformułowania przez Alberta Einsteina ogólnej teorii względności (1915 rok) nie mogliśmy, jako artyści, nie stworzyć na tę okazję spektaklu poświęconego właśnie jego osobie.

Ten szalenie ciekawy i nieustannie poszukujący człowiek bez wątpienia był ogromną inspiracją dla naszej twórczości.

W przedstawieniu próbujemy zagłębić się w jego umysł, tworząc obraz myśli naukowca na scenie, kreowany poprzez teatr ruchu, elementy komizmu oraz taniec. Pojawiający się Einstein i postać przedstawiająca wolność umysłu oraz magię procesu twórczego stanowią metafor świata myśli.

teoriawzglednosci_teatrnikoli

TEATR NIKOLI

Teatr Nikoli założony został w Kijowie w 1990 r. przez Mikołaja Wiepriewa – reżysera z Rosji. Funkcjonuje w Polsce od 1991 r.

Uczestniczy zarówno w festiwalach krajowych jak i zagranicznych. Występował w Portugalii, Austrii, Rosji, Białorusi, Niemczech, Szwecji, Kostaryce, Anglii, Rumunii, Irlandii. Prowadzi warsztaty teatralne na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Teatr Nikoli jest teatrem ruchu, który łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego, tworząc indywidualną formę przekazu scenicznego.

Więcej informacji na Facebooku – KLIKNIJ!

wigraszek_2015

Kategoria: Archiwum