Wirtualna Galeria Sztuki. Mateusz Mikielski – Opowieść o człowieku

Po raz drugi w Wirtualnej Galerii Sztuki Suwalskiego Ośrodka Kultury prezentujemy prace Mateusza Mikielskiego, młodego artysty pasjonującego się grafiką, rysunkiem, malarstwem i rzeźbą, uczestnika zajęć w Pracowni Sztuk Pięknych SOK. Jego rysunki i akwarele to miniaturowe portrety emocjonalne, artystyczny zapis piękna człowieka, tego zewnętrznego i wewnętrznego.

Tematem najnowszych prac Mateusza Mikielskiego, które prezentujemy za pośrednictwem Wirtualnej Galerii Sztuki SOK jest swoista opowieść o człowieku, zapis obrazujący prawdziwe piękno i emocje. Posługując się charakterystyczną kreską i kolorem artysta tworzy miniaturowe portrety psychologiczne swoich bohaterów. Jego rysunki i akwarele są obrazami bardzo emocjonalnymi, wnikliwą obserwacją modela, tworząc otwartą opowieść o pięknie.Mieczysław Iwaszko, opiekun Pracowni Sztuk Pięknych SOK

Mateusz Mikielski
Młody artysta (tegoroczny maturzysta), którego pasją są grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba. Regularny uczestnik plenerów malarskich “Art – Inspiracje” i zajęć  w  Pracowni Sztuk Pięknych SOK. Tworzy w wolnych chwilach, inspirując się między innymi twórczością Brunona Szulca, Egona Schielego, Stanisława Ignacego Witkiewicza. Formy i własnego języka wyrazu szuka eksperymentując z różnymi technikami.

Szczegóły zasad zgłaszania prac w Regulaminie Wirtualnej Galerii Sztuki >>


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wirtualna Galeria Sztuki, Wydarzenia nadchodzące