Wirtualna Galeria Sztuki – nowe dzieła Agnieszki Wójtowicz

#ZostańwdomuzeSztuką Cieszymy się, że nasz nowy projekt Wirtualna Galeria Sztuki się rozwija i zyskuje coraz większą popularność i uznanie. Dziś publikujemy kolejne dzieła w kategorii powyżej 21 lat. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Mamy zaszczyt zaprezentować kolejne zapowiadane prace Agnieszki Wójtowicz tym razem w technice malarstwa akrylowego i olejnego. Zapraszamy do delektowania się i podziwiania!

Agnieszka Wójtowicz
Zamościanka z urodzenia. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, kierunek formy użytkowe, specjalność tkanina artystyczna, studiów na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie (1993-1995) oraz studiów na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego, aneks w pracowni fotografii prof. Ireny Nawrot-Trzcińskiej, praca magisterska”Historia działalności Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL, na podstawie wybranych artystów” napisana pod kierunkiem dr Agnieszki Weyssenhoff (1999-2003). Członkini ZPAP. Zajmuje się twórczo różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową, fotografią. Jej prace (od 1990 r.) publikowane były cyklicznie w dzienniku “Dzień” (cykl rysunków prezentujących szlacheckie gniazda, dworki i zabytki Lublina i Lubelszczyzny), w “Kurierze Lubelskim”, “Akcencie” oraz “Express Faktach”. W latach 1992-1993 pracowała w Telewizji Niezależnej Lublin, wykonując scenografię do programów telewizyjnych, była również autorką programu “Magazyn Teatralny”. W latach 1991-1992 współpracowała z Galerią Sztuki Sceny Plastycznej KUL. Od 1998 roku przez kilkanaście lat współpracowała z pracownią plastyczną Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Od 2005 r. współpracuje z Galerią Sztuki Ośrodka Praktyk Teatralnych”Gardzienice”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in. Stypendium Prezydenta Miasta Lublina (2015 r.), Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego (2015, 2016, 2018, 2019 r.), Nagrody Rektora UMCS w Lublinie (2006 r.). Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i ponad 20 indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcji Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, Ośrodka Praktyk Teatralnych”Gardzienice”, zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Francji, Anglii i Stanach Zjednoczonych.

 

Szczegóły zasad zgłaszania prac w Regulaminie Wirtualnej Galerii Sztuki >>


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Galerie, Sztuki wizualne, Wirtualna Galeria Sztuki