Włócznia Jaćwingów 2020

Galę wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałki “Włócznia Jaćwingów” za rok 2020 uświetni koncert Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack. W programie świetna zabawa i szereg muzycznych atrakcji. W tym roku, gala będzie towarzyszyć obchodom święta Miasta Suwałki.

13.08.2021, godz. 19.00
Sala im. Andrzeja Wajdy SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Nieodpłatne wejściówki dostępne w kasie SOK 

Występ polskiej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, wokalistów Olgi Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy oraz zespołu Tango Attack uświetni tegoroczną galę wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk – Włócznie Jaćwingów. W tym roku, gala będzie towarzyszyć obchodom święta Miasta Suwałki. 

Galę poprowadzi  Magdalena Gołaszewska i Krzysztof Szubzda.

Alicja Węgorzewska– Śpiewaczka, mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Występowała w tak prestiżowych salach, jak Concertgebouw w Amsterdamie czy berliński Konzerthaus. Wart odnotowania jest także jej udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice (2010). Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Od lat z sukcesami produkuje Festiwale, Wydarzenia Telewizyjne i Znaczące projekty Kulturalne. W 2015 roku została powołana na dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej od 2017 roku. Doktor Sztuk Muzycznych.


 

Bogdan Kierejsza– Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki, a od 1998 roku kontynuował dalszą naukę na Studiach Podyplomowych. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. w Holandii, USA, Niemczech i w Polsce. Przez wiele lat był koncertującym skrzypkiem. Jako muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Opracował Katalog Polskiej Muzyki Skrzypcowej i z tak przygotowanym materiałem, prezentując utwory polskich artystów, kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie Polskiej kultury, otrzymał w 1998 roku od Ministra Kultury i Sztuki, stypendium artystyczno-naukowe.

Od 1998 roku zajmuje się kompozycją. Skomponował muzykę do ponad 200 reklam radiowych i telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych. Wiele z nich było emitowanych w wielu krajach Europy i Azji. Klientami studia kompozytorskiego Bogdana Kierejszy są największe na polskim rynku agencje reklamowe, agencje artystyczne, domy produkcyjne i studia filmowe. Współpracuje również z Telewizją Polską i Polskim Radiem.

Bogdan Kierejsza tworzy muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, które wielokrotnie były emitowane przez Telewizję Polską.

Współpracuje z firmami fonograficznymi “Universal Music” i “SonyBMG”. Utwory w jego aranżacjach wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Jest również autorem remix’ów znanych przebojów.


Olga Bończyk– Urodziła się we Wrocławiu. Na tamtejszej Akademii Muzycznej ukończyła wydział wokalno-aktorski. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band,  który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Artystka występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych m.in. „Za rok o tej samej porze”, „O co biega?”, „Abonament na szczęście” czy „Atrakcyjna wdowa”.

W lutym 2021 na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej odbyła się premiera spektaklu “Kwartet”, w którym gra diwę operową, która po wieloletniej światowej karierze musi resztę lat spędzić w domu spokojnej starości w towarzystwie innych wielkich, ale niemłodych już gwiazd. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych, m.in. Krzysztofa Herdzina, Jacka Piskorza, Andrzeja Święsa, Krzysztofa Szmańdy czy Jana Zeylanda, koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.  

Obecnie artystka ukończyła prace nad nowym albumem „Ślady miłości”. Pięć singli: „Więcej niż kochanek”, „Czuła przystań”, „Życie taka gra”, „Za miłość Twą dziękuję Ci” i „Ślad miłości” są przedsmakiem płyty, która ukazała się na wiosnę 2021 roku.


Maciej Miecznikowski– Urodził się 14 lipca 1969 roku w sercu Kaszub. Muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru, już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych i koncertów oraz programów telewizyjnych.


Organizatorzy

 


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Archiwum