Wojciech Otłowski – „Dualny Tryptyk Bluesowy” w Galerii Jednego Obrazu

Wystawa “Dualny Tryptyk Bluesowy”
Galeria Jednego Obrazu, róg ulicy Tadeusza Kościuszki i Placu Józefa Piłsudskiego 1
7-18.07

Przy okazji VII edycji Suwałki Blues Festival w Galerii Jednego Obrazu można obejrzeć wyjątkową wystawą związaną z suwalskim świętem bluesa. Autorem zdjęć jest Wojciech Otłowski, który SBF fotografuje od pierwszej edycji.

“Ideą było ukazanie Suwałki Blues Festival poprzez pryzmat: artystek, bluesmanów oraz sceny głównej. Specyfika Galerii Jednego Obrazu spowodowała jednakże, iż w każdej sferze musiałem ograniczyć się do dwóch fotografii. Stąd dualny tryptyk.

Ana Popoviæ; Suwa³ki Blues Festival  2011

Co prawda zdjęcia pochodzą z trzech ostatnich edycji – 2011, 2012, 2013 – ale Suwałki Blues Festival fotografuję od początku, tj. od roku 2008. Nie byłoby mojej pasji związanej z fotografią koncertową, gdyby nie dziesięcioletnia współpraca jako recenzent muzyczny z tygodnikiem „Krajobrazy”. Z biegiem lat zmieniłem pióro – a raczej klawiaturę – na aparat fotograficzny. Rzecz jasna nie tylko fotografią koncertową się param. I tak na przykład za sprawą zdjęć sportowych – pochodzących generalnie z meczów suwalskich klubów: Wigier i Ślepska – jesienią 2010 roku nawiązałem współpracę z białostockim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Jestem też obecny – przede wszystkim w roli fotografa, ale niekiedy też i recenzenta – na lokalnym portalu „Niebywałe Suwałki”.

Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfect; Suwa³ki Blues Festival 2011

Wracając do Suwałki Blues Festival dodam, iż jestem współautorem strony internetowej Suwałki – Miasto Bluesa, na której znaleźć można wiele wiadomości dotyczących suwalskiego bluesa, jak i historię samego festiwalu.”

Suwalki , Park Konstytucji  maja , 06.VII.2014

Wojciech Otłowski

Kategoria: Archiwum