Wszystko dookoła – malarski warsztat wyobraźni Jacka Świgulskiego

Zajęcia plastyczne zaproponowane w ramach warsztatu malarskiego towarzyszącego wystawie “Wszystko dookoła” Jacka Świgulskiego adresowane są osób posiadających przekrojowo różne doświadczenie plastyczne. Solidne doświadczenie plastyczne z zakresu malarstwa i rysunku, ani też dobry warsztat techniczny nie są więc warunkiem koniecznym do uczestniczenia w zajęciach.

30.09.2022, godz. 14.00

Galeria Sztuki Stara Łaźnia

Wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zapisy: od wtorku 27.09 do czwartku 29.09 w godz. 8:00-16:00 pod numerem telefonu: 875651130 Izabela Giczewska

Czas trwania: 2-3h

Liczba miejsc: 12

Zajęcia plastyczne zaproponowane w ramach warsztatu malarskiego towarzyszącego wystawie “Wszystko dookoła” Jacka Świgulskiego adresowane są osób posiadających przekrojowo różne doświadczenie plastyczne. Solidne doświadczenie plastyczne z zakresu malarstwa i rysunku, ani też dobry warsztat techniczny nie są więc warunkiem koniecznym do uczestniczenia w zajęciach. Wręcz przeciwnie! W tym wypadku mają one dość małe znaczenie, bo najważniejsza w czasie warsztatu będzie gotowość do podejmowania nowych wyzwań twórczych, ciekawość siebie i Świata i naturalna, niczym nieprzymuszona chęć do pracy.
 
 
 
CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS WARSZTATU?
Podstawowym założeniem warsztatu jest sprowokowanie zupełnie nowego sposobu pracy twórczej, który, otwierając nowe horyzonty, stworzy zupełnie nowe możliwości pracy twórczej. W odróżnieniu od typowego schematu zajęć plastycznych, zakładającego zwykle obserwację natury i jej skrupulatne odtwarzanie, proponowany warsztat będzie kładł większy nacisk na wyobraźnię – na jej stymulację i rozwój – czyli na kształtowanie postawy kreatywnej i twórczej.
DLACZEGO WARTO:
Rozwijanie wyobraźni twórczej, to niezbędny element edukacji plastycznej, który odgrywa istotną rolę na różnych etapach rozwoju. Dlatego każdy kto poważnie myśli o rozwoju plastycznym – malarskim, rysunkowym czy np. graficznym – i też każdy kto pragnie dokonać w nim wyraźnych postępów, szukać powinien nie tylko kolejnych sposobów do pogłębienia zdolności technicznych, lecz także zupełnie nowych bodźców i nowych doświadczeń.
O PROWADZĄCYM:
Jacek Świgulski – artysta, pedagog – urodzony w 1977 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2006 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa i rysunku. W trakcie studiów otrzymał stypendium rządu duńskiego. W latach 1997-2001 studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dwukrotnie został wymieniony w Kompasie Młodej Sztuki – rankingu artystów opublikowanym na łamach Rzeczypospolitej. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce. W swoim dorobku ma już ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, a w 2014 roku prezentował swoją sztukę na zbiorowej wystawie w Amsterdamie. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Szwajcarii. Z powodzeniem od lat zajmuje się również edukacją plastyczną oraz współpracuje z lokalnymi instytucjami oświatowo-kulturalnymi. Od 2006 współpracuje z Łódzkim Domem Kultury w którym prowadzi autorską pracownię plastyczną “Pracownia 413” dla młodzieży i dorosłych.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją 

Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum