WTOOPA po raz pierwszy w Suwałkach

Różne są festiwale, konkursy czy przeglądy teatralne. I jedna, jedyna WTOOPA, stworzona przez pasjonatów teatru dla pasjonatów teatru. Wyjątkowe spotkanie, w trakcie którego będziemy wspólnie pracować oraz dzielić się swoimi dokonaniami, prezentując spektakle. Gośćmi suwalskich Spotkań będą Stanisław Tym i prof. Andrzej Strumiłło. Bilety już w sprzedaży! >>

31.01-3.02.2019
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety na spektakle: 5 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
oficjalne otwarcie i spotkanie ze Stanisławem Tymem, wstęp wolny

Idea Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA zrodziła się w Krakowie w 2013 roku i spotkała z ciepłym przyjęciem oraz zainteresowaniem wielu ośrodków kultury w Polsce. Impulsem do stworzenia własnego, idealnego święta teatru były doświadczenia związane z uczestnictwem w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Gospodarzami kolejnych edycji były Lublin, Bielsko-Biała, Zduńska Wola oraz oczywiście Kraków. W kilku WTOOP-ach brały udział zespoły teatralne działające w Suwalskim Ośrodku Kultury. To zapewne wpłynęło na propozycję zorganizowania kolejnej edycji właśnie w Suwałkach. W ten sposób dołączyliśmy do grona znamienitych instytucji kultury goszczących Spotkania, a suwalska WTOOPA, trzynasta z kolei, otworzy cykl Spotkań w 2019 roku.

WTOOPA promuje teatralny ruch amatorski młodych, udanie łącząc wartości artystyczne i edukacyjne – jako nieliczne z wydarzeń organizowanych dla teatrów amatorskich, trwa aż cztery dni. Jego celem jest rozwijanie pasji, jaką dla uczestników i widzów jest teatr, dlatego Spotkania nie mają formuły konkursowej, dużo uwagi poświęcając intensywnym warsztatom prowadzonym przez ludzi młodych, ale już znanych w świecie teatru, w tym twórców pochodzących z Suwałk. 

WTOOPA to również, a może przede wszystkim, spektakle prezentowane przez uczestniczące w Spotkaniach młodzieżowe i studenckie zespoły teatralne z całej Polski. To także rozmowa i słuchanie siebie nawzajem, stąd po każdym spektaklu zapraszamy na wspólną, szczerą rozmowę o tym, co zobaczyliśmy. Gośćmi specjalnymi suwalskiej imprezy będą Stanisław Tym, znany aktor, satyryk, scenarzysta i komediopisarz oraz profesor Andrzej Strumiłło, artysta wyjątkowy dla budowania kultury województwa podlaskiego, obaj zamieszkali na Suwalszczyźnie.

W XIII Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych „WTOOPA” Suwałki 2019 weźmie udział dwanaście zespołów teatralnych. Zaczynamy 31 stycznia, a z pierwszymi spektaklami wystąpią grupy działające w Suwalskim Ośrodku Kultury: Teatr Form Czarno-Białych PLAMA z “Siostrzyczko, bardzo mi Ciebie brat”, Teatr Mikrus z “Byle do weekendu”, Fabryka Monodramów z “Nie dla żartu” i “Małgorzatą” oraz Teatr Lustro z “Ko-Ko-Ko”. Goście WTOOPy z Polski to m.in: Teatr Aktywny z Łomży, Teatr Fundamentum ze Zduńskiej Woli, Teatr Domorosły z Białegostoku, Teatr Kaprys z Łap, Teatr Scena Główna Handlowa z Warszawy, Teatr Zaraz Wracam ze Lidzbarka Warmińskiego, Teatr Face to Face ze Zduńskiej Woli, Teatr Hakunamatata z Lidzbarka Warmińskiego. 

Warsztaty dla uczestników poprowadzą: Agata Włodarczyk-Bucharowska (Warszawa) – Performance , Paweł Urbanowicz (Bytom) – Biomechanika i choreologia, Michał Stachowski (Kraków) – Emisja głosu, Anna Szafranowska (Suwałki) – Śpiew tradycyjny, Grzegorz Sierzputowski (Warszawa) – Impro i Paulina Nowicka (Bytom).

PROGRAM XIII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA – Suwałki 2019 
>> pobierz i wydrukuj (PDF) >>

Czwartek, 31 stycznia

16:30 Siostrzyczko, bardzo mi Ciebie brat | Teatr Form Czarno-Białych Plama (Suwałki), Sala im. A. Wajdy
17.30 Byle do weekendu | Teatr Mikrus (Suwałki), Sala Kameralna
18:30 Oficjalne rozpoczęcie | Gość Specjalny – STANISŁAW TYM, Sala im. A. Wajdy, wstęp wolny

Piątek, 1 lutego

16:30 Nie dla żartu | Teatr Efemeryczny Fabryka Monodramów (Suwałki), Sala Kameralna
17:15 Polowanie na łosia | Teatr Kaprys (Łapy), Sala im. A. Wajdy | spektakl od 16. roku życia
18:30 Promieniowanie współczesności | Teatr Zaraz Wracam (Lidzbark Warmiński), Sala Kameralna
19:30 Słabi | Teatr Fundamentum (Zduńska Wola), Sala Kameralna
20:30 Małgorzata | Teatr Efemeryczny Fabryka Monodramów (Suwałki), Sala Kameralna

Sobota, 2 lutego

16:30 Ślepe uczucie | Teatr Domorosły (Białystok), Sala Kameralna
17:30 Feminarium | Teatr Aktywny (Łomża), Sala im. A. Wajdy
18:15 W krzywym zwierciadle – Na straganie | Teatr Zaraz Wracam (Lidzbark Warmiński), Sala Kameralna
19:15 Księżniczka na opak wywrócona | Scena Główna Handlowa (Warszawa), Sala im. A. Wajdy
20:30 Ko-Ko-Ko | Teatr Lustro (Suwałki), Sala Kameralna


 

Kategoria: Archiwum