Chopin zabrzmi w muszli. Laureat Fryderyka zagra w SOK

Filharmonia Suwałk: Janusz Olejniczak
Piątek, 28.03, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Interpretujący Chopina w sposób wyjątkowy, autor muzyki do “Pianisty” Janusz Olejniczak zagra w SOK. Towarzyszyć mu będzie Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Dzięki nowince technicznej każdy dźwięk usłyszycie idealnie.

Bilety: 50 i 40 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Janusz Olejniczak to artysta interpretujący muzykę Chopina w sposób unikatowy i przejmujący. Wspólnie z Suwalską Orkiestrą Kameralną wykona Koncert fortepianowy f-moll, op. 21 Fryderyka Chopina. Ponadto w ramach wieczoru z “Filharmonią Suwałk” będzie można usłyszeć IV Symfonię B-dur, op. 60 Ludwiga van Beethovena.

JO-color_1

Janusz Olejniczak to m.in. autor ścieżki dźwiękowej do “Pianisty”, wielokrotny laureat “Fryderyka”, laureat VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ile Janusz Olejniczak ma fortepianów i co robi w Radziejowicach (VIDEO) – KLIKNIJ!

Chopin z muszli!

Podczas koncertu Janusza Olejniczaka z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej na Dużej Scenie SOK pojawi się nowinka techniczna – muszla akustyczna, sprzęt specjalnie dedykowany dla Dużej Sceny SOK-u. Ideą jego działania jest wspomaganie rozchodzenia się naturalnego, niewzmocnionego sztucznie dźwięku. Widzowie koncertu będą mieli niepowtarzalną okazję poznać naturalną barwę dźwięku każdego instrumentu, bez modyfikacji i “ulepszeń”.

Filharmonia Suwałk to nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Repertuar cyklu jest starannie dobierany przez dyrektora artystycznego Orkiestry – Kazimierza Dąbrowskiego. Kluczem do wyboru utworów bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny. Zaprosimy do Suwałk najlepszych artystów oraz wykonywać będziemy największe arcydzieła muzyki klasycznej.

filharmonia.pdf-page-001

Koncerty w ramach Filharmonii Suwałk to oferta, którą kierujemy do wszystkich doceniających piękno muzyki, zarówno miłośników klasyki, jak i do tych, którzy szukają wytchnienia od codziennego pospiechu. To gwarancja spędzenia kilku wieczorów w roku w szczególny sposób, w doborowym towarzystwie, przy świetnie zagranej i nie aż tak poważnej muzyce.

Wraz z muzykami Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pokażemy bowiem, że muzyka klasyczna nie zawsze jest poważna. Bywa również pełna humoru i lekkości, potrafi dać poczucie mocy i dystansu, zawsze inspiruje i rozbudza wyobraźnię. To także sposób na wyciszenie, swego rodzaju antidotum na ciągły wyścig z czasem i otaczający nas chaos współczesnego świata. W zalewie muzyki popularnej daje szansę na świadomy wybór muzyczny.

Rozpoczęliśmy bardzo ciepło przyjętym „Wieczorem z Czajkowskim”, podczas którego Suwalska Orkiestra Kameralna towarzyszyła wybitnemu wiolonczeliście – prof. Tomaszowi Strahlowi.

Wieczór z Czajkowskim. Wirtuoz wiolonczeli zachwycił suwalczan (FOTO) – KLIKNIJ!

Już wiadomo, że majowy koncert w ramach Filharmonii Suwałk będzie poświęcony twórczości Siergieja Rachmaninowa, usłyszmy m.in. Koncert Fortepianowy c-moll, op. 18.

Patroni medialni cyklu koncertów Filharmonia Suwałk:

logo_suwalszczyzna_netradio5tvs24suwalszczyznasuwalki24niebywalesuwalkiinfo_logo_zawsze takiedwutygodnik

afisz_olejniczak_loga_cz.b.indd

Kategoria: Archiwum