Wystąpili w “Must be the music”. Teraz zagrają “Na dywaniku u Marii”

Scena Na Dywaniku u Marii już się zwija. Jako ostatnia w ty roku wystąpi na niej w Kapela Czarnoleska, która ma na koncie m.in. sukces w telewizyjnym show Polsatu pt. “Must be the music”.

Cykl koncertów NA DYWANIKU U MARII
KAPELA CZARNOLESKA
Piątek, 28.08.2015, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Koncerty z cyklu NA DYWANIKU U MARII zostały zapoczątkowane w 2014 roku. W tym roku suwalczanie i turyści w czasie wakacji także mieli okazję posłuchać dobrej muzyki w urokliwej scenerii placu Marii Konopnickiej.

Tegoroczny cykl rozpoczęła 3 lipca grupa NOXES. Potem zagrali także FRIENDS OF BLUES, BROOM i DZIECIUKI (lipiec) oraz MNIEJ WIĘCEJ i ANNBOO MIRACLE SOUND (sierpień).

Jako ostatnia na scenie pojawi się Kapela Czarnoleska.


KAPELA CZARNOLESKA

kapelaczarnoleska

Kapela Czarnoleska powstała w 2007 roku. Nazwa wywodzi się od Czarnego Lasu jak postrzegali Puszczę Knyszyńską założyciele kapeli. Czarny Las inspirował młodzieńczą fantazję, a później sentymentalne wspomnienia i westchnienia. Zespół gra i śpiewa piosenki własnego autorstwa i własnych aranżacji. Autorem tekstów jest Grażyna Berensztejn, autorem muzyki Ryszard Berensztejn. Repertuar zespołu stanowią utwory o charakterze folkrockowym, refleksje z życia wzięte – grane skocznie, czasem zadziorne, czasem frywolne, które jak się okazało nadały kapeli indywidualny, niepowtarzalny charakter. Niektóre tytuły utworów zespołu mówią same za siebie: Orły z Czarnowsi, Tutejsze, Na rybach, Kurs na kochanie, Treszczotka. Podczas koncertu grupy można usłyszeć takie instrumenty jak: akordeony, banjo, klarnet, bas, bęben.

Zespół prezentował się na wielu przeglądach kapel, piknikach i festynach. Wystąpił też w I edycji programu Polsatu “Must be the Music”, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

na_dywaniku

Kategoria: Archiwum