WYSTAWA AGNIESZKI PRUSAK

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę Agnieszki Prusak

Blow up – Powiększenie

Fotografie przedstawiają osadzonych w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu, skazanych na wieloletnie wyroki z dożywociem włącznie.

 Nie chodzi o pokazanie świata za murami jako przestrzeni egzotycznej, wywołującej ciekawość ze względu na niedostępność i tajemniczość,  lecz o skłonienie ludzi żyjących na wolności o spojrzenie w lustro.

Pani Agnieszka Prusak jest absolwentką wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa  – 2003, pracowni prof  A. Dymitrowicza. Zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.
Obecnie od kilku miesięcy, pracuje nad wielowątkowym projektem „W domu”, gdzie fotografuje wrocławian w domach.
Organizuje projekty społeczno-kulturalne,takie jak: Lekcje Kultury, plenery i warsztaty malarskie, dzięki czemu prawie cztery tysiące osób niepełnosprawnych zwiedziło Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe, uczestniczyło w spektaklach i przedstawieniach w Teatrze Polskim i w Operze Wrocławskiej. Od dwóch lat prowadzi również autorskie multimedialne wykłady „Ze Sztuką w Szpitalu„ z zakresu historii i technik malarstwa różnych nurtów, w Domach Pomocy Społecznej, Zakładach Opiekuńczych i organizacji pozarządowych, dla osób niepełnosprawnych ze względu na schorzenia oraz dla grup zagrożonych i wykluczonych ekonomicznie ze społeczeństwa.

Wernisaż wystawy:

22 lutego 2013 (piątek) o godz. 17.00   w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20

Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ulicy T. Noniewicza 71


Wystawa będzie czynna do 31 marca 2013.

 

 

Kategoria: Archiwum