Miasto i ludzie. Suwałki na obrazach pasjonatek malarstwa

W lipcu 2016 roku wzięły pędzle i ruszyły w poszukiwaniu ciekawych miejsc i osób w Suwałkach. Każda z pasjonatek malarstwa dostrzegła coś interesującego i inspirującego w innym miejscu, a potem uwieczniła to na płótnie. Efekty można podziwiać na specjalnej wystawie IV Suwalskiego Pleneru Malarskiego “Miasto i ludzie”.

Galeria Na marmurach, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 31.03.2017 | wernisaż wystawy odbył się 9.02.2017

Wernisaż rozpocznie krótki koncert na wiolonczelę w wykonaniu Marceliny Kierejszy, uczennicy IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Gry na wiolonczeli uczy się pod kierunkiem Jolanty Nejman. Akompaniować będzie Beata Kierejsza, prywatnie mama Marceliny.

Wystawa poplenerowa IV Suwalskiego Pleneru Malarskiego w galerii “Na marmurach” Suwalskiego Ośrodka Kultury jest kolejną próbą pokazania tego, co jest charakterystyczne dla tkanki miejskiej z jej architekturą, pejzażem, ludźmi, którzy tworzą i aranżują przestrzeń. Obrazy znajdujące się na wystawie opisują ciekawe miejsca w Suwałkach, napotkanych ludzi w trakcie wędrowania po miejskich ścieżkach, fragmenty architektury zarówno tej nowej, jak i najstarszej.

Rok 2016 był rokiem Czarnej Hańczy w Suwałkach, a więc nie mogło  zabraknąć   obrazów z uroczych miejsc, jeszcze dziewiczych znad tej pięknej rzeki. Dlaczego Suwałki są miejscem pleneru? Odpowiedź jest prosta – często nie widzimy tego, co nas otacza, szukamy inspiracji gdzieś bardzo daleko, a tymczasem piękno jest na wyciągnięcie pędzla. Tak powstawały prace podczas IV Suwalskiego Pleneru Malarskiego >>>

W IV Suwalskim Plenerze Malarskim udział wzięły:
Krystyna Sajewska, Aurelia Pieczulis, Jolanta Naskręt, Małgorzata Murawka, Barbara Grygo, Alicja Malinowska, Małgorzata Tomczak, Marta Borc,  Teresa Malinowska, Teresa Gajek, Wiera Pszczółka, Barbara Sołowiej, Magdalena Rosłaniec, Alicja Skalska, Krystyna Szukiłowicz, Olga Wielogórska, Milena Staszkiewicz, Joanna Ostrowska.


Kategoria: Archiwum