Występ “polskiego Paganiniego” otworzy AUKSO

Światowej sławy skrzypek przyjeżdża w lipcu na koncert do Suwałk. Mariusz Patyra jest jednym z tych młodych wirtuozów, którzy sprawiają, że muzyki klasycznej słuchają też ludzie, którzy na co dzień nie odwiedzają filharmonii, a jego koncerty kończą się owacjami na stojąco i obowiązkowymi bisami.

Niedziela, 31.07.2016, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Nazywany “polskim Paganinim” skrzypek Mariusz Patyra, podczas koncertu zaprezentuje specjalne orkiestrowe instrumentacje pereł z repertuaru Chopina, Dworzaka, Paganiniego, Kreislera i Szostakowicza.

Mariusz Patyra, foto: oficjalna strony artysty

Mariusz Patyra, foto: oficjalna strony artysty

Grę na skrzypcach muzyk rozpoczął w wieku siedmiu lat. Kształcił się w Olsztynie, Warszawie, Hanowerze i Cremonie. Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Józefa Joachima w Hanowerze, finalista Międzynarodowego Konkursu Stradivariego w Cremonie (1998), laureat IV nagrody i specjalnego wyróżnienia Odense Symphony Orchestra na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Carla Nielsena w Odense (2000).

W wieku 23 lat Patyra, jako pierwszy i jedyny na razie Polak, otrzymał I nagrodę i nagrodę specjalną za najlepszą interpretację “Kaprysów” Paganiniego oraz kopię skrzypiec Il Cannone (Armata) należących do wielkiego wirtuoza na najsłynniejszym konkursie dla skrzypków, Il Premio Niccolò Paganini w Genui (2001). CZYTAJ WIĘCEJ >>

Letnia Filharmonia AUKSO 2016 to koncerty orkiestrowe, kameralne, warsztaty, spotkania, prezentacje artystów związanych z kulturą Polski północno-wschodniej i koncerty uczestników warsztatów. W gronie zaproszonych artystów znaleźli się wybitni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, którym towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso_2016_plakat_

XVII Letnia Filharmonia AUKSO logo BW

Organizator:

soklogopoziom

Współorganizator:

fundacja

Honorowy Patronat:

marszalek_woj_podl_leszczynski  prezydent_miasta_suwalki  wojt_suwalki_logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_z_paskiem_logo

Instytucje wspierające:

herb_suwalk_miasto_suwałki  gmina_suwalki  wigrami  rozmarino_2014  hutta

Sponsorzy:

sido   logo pks1

Partnerzy:

optyk   kruk

Partner medialny:

NIEBYWALE_SUWALKI-1

Patronat medialny:

dwojka 02_TVP_KULTURA_RGB.jpg TVP3_Bialystok_podst-page-001 polmic polskieradiobialystok_logo wyborcza_PL_CMYK_color  wyborcza.pl_bialystok_logo CJG_logotyp_ dwutygodnik IBIS

Kategoria: Archiwum