XXII Jarmark Folkloru | ZGŁOSZENIA

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XXII Jarmark Folkloru, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy na Suwalszczyźnie”. W  programie koncerty, przegląd folkloru muzycznego regionu oraz folkowy kiermasz z  lokalnymi wyrobami, na który zapraszamy wystawców i rękodzielników. Do przesyłania zgłoszeń zapraszamy również muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych na regionalne eliminacje do 57. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

23-24.07.2022
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>
Tradycyjnie pierwszy dzień Jarmarku (sobota) poświęcony będzie przede wszystkim kulturze ludowej i tradycyjnej Suwalszczyzny – z najważniejszą częścią programu: Przeglądem Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, stanowiącym nasze regionalne eliminacje do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w roku 2023. Do udziału w eliminacjach zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych. Wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury etnomuzykologiczne.

Zgłoszenia (na załączonej karcie zgłoszenia), prosimy przesyłać do dnia 15 lipca 2022 r. na adres:
Suwalski Ośrodek Kultury
Pracownia Dziedzictwa Kulturowego
ul. Noniewicza 71
16-400 Suwałki
lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu


Suwalski Jarmark Folkloru to nie tylko scena i koncerty, ale także kramy i stoiska rozstawione w Parku. Podobnie jak w zeszłym roku wystawców ograniczymy wyłącznie do rzemieślników, twórców ludowych, artystów tradycyjnych, wytwórców tradycyjnych przysmaków i napojów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, nawiązujących do tradycji i dziedzictwa naszego regionu. Rezygnujemy z komercyjnych produktów, towarów produkcji masowej i sztucznej. Wierzymy, że stworzenie przestrzeni do ekspozycji, prezentacji i sprzedaży wyrobów tradycyjnych i ludowych w ramach Suwalskiego Jarmarku Folkloru może nie tylko stanowić formę wsparcia ginących zawodów i rzemiosł, promocji rękodzieła i jego twórców, ale także może stać się narzędziem edukacji suwalczan i odwiedzających nasze miasto turystów w zakresie znaczenia i wartości naszego dziedzictwa kulturowego.

Zgłoszenia w postaci wypełnionej „Karty zgłoszenia wystawcy Jarmarku Folkloru” wraz z co najmniej 2 fotografiami przedstawiającymi oferowane wyroby rękodzieła ludowego/tradycyjnego przyjmujemy do 15 lipca 2022 r. pod adresem:
Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Noniewicza 71
16-400 Suwałki
lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Karta zgłoszenia >>>
Regulamin >>>


Szczegółowy program wydarzenia>>


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum