Z polską pieśnią i tańcem przez wieki z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego

Koncert “Z polską pieśnią i tańcem przez wieki” to niezwykła podróż w czasie po historii, po chwalebnych i trudnych momentach naszego kraju, po radościach i smutkach. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w SOK w chwytającym za serce i porywającym repertuarze. 

Sobota, 24.08.2019, godz. 18:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wejściówki dostępne w kasie SOK od 5 sierpnia (kasa czynna w godz. 10.00-18.00) | BRAK MIEJSC
Z uwagi na duże zainteresowanie koncertem oraz ograniczoną liczbę dostępnych miejsc jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Po raz pierwszy koncert “Z polską pieśnią i tańcem przez wieki” został wykonany przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z okazji Dnia Święta Flagi 2 maja 2018 roku w Łazienkach Królewskich.

Podczas koncertu można usłyszeć przede wszystkim te polskie pieśni, które w większości pretendowały nawet do roli hymnu narodowego, pieśni uroczyste, o głębokiej wymowie i roli, które „stoją na straży pamiątek kościoła”, od czasów najdawniejszych – od Bogurodzicy po czasy współczesne. Są one jednocześnie niezaprzeczalnym świadectwem historii narodu, a przed laty podtrzymywały bojowego ducha, krzepiły i przypominały najlepsze czasy kraju, dodawały sił, jednoczyły i umacniały, pozwalając zachować tożsamość.

fot. Grzegorz Sujkowski, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP wywodzący się z Teatru Żołnierza 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego wykorzystując muzykę, taniec i śpiew. W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Pełne rozmachu realizacje, wzbogacane polskimi tańcami narodowymi i ludowymi, historycznymi kostiumami i rekwizytami – promieniują patriotyzmem. Oprócz widowisk tego typu Zespół ma w swoim repertuarze także programy o charakterze bardziej rozrywkowym, oparte na nowoczesnych rytmach, piosenkach i choreografii. Z Zespołem współpracowali tacy uznani artyści jak: Ryszarda Hanin, Mira Zimińska-Sygietyńska, Ludwik Sempoliński czy Bernard Ładysz.


Program obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki >>

Kategoria: Archiwum