Za Kurtynką: baśniowy świat Andersena

“Baśnie Andersena” to spektakl, w którym widzowie zobaczą aż cztery baśnie w różnych technikach lalkowych. W programie jedne z najpiękniejszych opowieści mistrza Andersena: “Brzydkie kaczątko”, “Dzielny ołowiany żołnierz”, “Księżniczka na ziarnku grochu” i “Świniopas”.

Sobota, 29.09.2018, godz. 10.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>.

Spektakl „Baśnie Andersena” złożony jest z czterech baśni H. Ch. Andersena. Wszystkie opowiadają o miłości lub jej braku, a także o kłopotach jakie powoduje brak zwykłej, a tak potrzebnej wrażliwości. Każda baśń grana jest w innej technice lalkowej: Dzielny ołowiany żołnierz (marionetki), Księżniczka na ziarnku grochu (jawajki), Dziewczynka z zapałkami (pacynki) i Świniopas (lalki planszowe).

Przedstawienie jest bardzo plastyczne i przystępne w odbiorze – baśnie pojawiają się we śnie dziecka (lalka Bunraku), a we śnie nie rozmawiamy tylko śnimy piękne obrazy – w sam raz dla młodego widza. Obrazom towarzyszy piękna muzyka Agnieszki Glińskiej.

Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztatowe Różne techniki lalkowe. Zapraszamy też do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 25.09.2018 na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.

Kategoria: Archiwum