,,Za Kurtynką”: Noc Wigilijna z postaciami z bajek w bibliotece

Teatr Pod Orzełkiem i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na nietradycyjne jasełka. W “Bajkowej szopce” występują w nich złe postacie z bajek, które niespodziewanie wychodzą ze swoich ról i ruszają na pomoc Jezuskowi.

Piątek, 5.01.2018, godz. 17:00
Sala Granatowa, ul. T. Noniewicza 71

bilety: 10 zł KUP TERAZ >>> lub w kasie SOK

W tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek, które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek. W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.


Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztatowe z aktorami pt. „Kolędowanie”. Zapraszamy też do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 grudnia 2017 roku na adres grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


Mariusz Orzełek przez kilka lat był wykładowcą w Akademii Teatralnej, zajmował się teatrem przedmiotu i technikami lalkowymi. Współtworzył białostockie teatry lalkowe Klapa i CoNieco, występował w kraju i za granicą. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 1995 roku otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
Sława Tarkowska po zakończeniu studiów stworzyła kilka spektakli dla dzieci, z którymi jeździła po całej Polsce i za granicą. Aktorka o ogromnym zmyśle plastycznym i zdolnościach manualnych. Zapraszana do współpracy scenograficznej przy różnych projektach teatralnych. Współzałożycielka Teatru K3, z którym tworzy teatr dla dorosłych. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i zajęć teatralnych z dziećmi.

Kategoria: Archiwum