TEATR FORM CZARNO-BIAŁYCH PLAMA

Teatr Form Czarno-Białych PLAMA istnieje od 1995 roku. W ciągu tego czasu przez  zespół przewinęły się setki młodych ludzi. Jedni byli w nim bardzo, bardzo długo (zaczynając teatralną przygodę w zespole „Mniejszym od Mikrusa”) inni krótką chwilkę. Dla niektórych Teatr był tylko przelotną przygodą, dla niektórych stał się życiową pasją – zostali zawodowymi aktorami, reżyserami, animatorami kultury. Jednak celem zajęć nie jest przygotowanie członków zespołu do egzaminu w szkoły teatralnej, a wychowanie aktywnego, kreatywnego człowieka, który mając poczucie wspólnoty, czuje się potrzebny i spełniony artystycznie.

Prowadzący: Mirosława Krymska
Kontakt: +48 87 563 85 26, miroslawa.krymska@soksuwalki.eu
Miejsce: SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, sala 2.23
Dla kogo: młodzież szkół średnich

UWAGA! Teatr prowadzi nabór młodzieży i dorosłych w wieku 15-20 lat. Zapisy telefoniczne (87 563 85 26,  669 497 333) lub mailowe na adres na adres mailowy miroslawa.krymska@soksuwalki.eu do 11 października 2021 r.

Harmonogram zajęć 2020/2021:

► Wtorek, czwartek, godz. 17.00-19.00

Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 20 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.


Przez 21 lat działalności teatru, jego członkami było w sumie około 400 osób, które wystąpiły w kilkudziesięciu działaniach teatralnych – premierach sztuk dramatycznych, kreacjach zbiorowych, happeningach, teatralizowanych koncertach, obrzędach i rytuałach. W tym czasie przeszliśmy długą drogę: od wystawiania tekstów dramatycznych na scenie, przez teatralną współpracę z zespołami muzycznymi, do happeningów z elementami kuglarstwa (szczudła, fireshow), performance, akcji ulicznych, teatru ognia, kreacji zbiorowych czy spektakli w międzynarodowym składzie granych w Europie (Łotwa, Słowacja, Niemcy, Francja), a nawet na Syberii – na Jeziorze Bajkał. Eksperymentując z nowymi formami ekspresji, nigdy nie rezygnowaliśmy z dobrze już znanych. Często realizując działania plenerowe, jednocześnie pracujemy nad spektaklami granymi na scenie.

Jesteśmy zapraszani do udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych na których zostaliśmy zauważeni i docenieni (m.in.: I Nagroda w II Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST w Gdańsku, I i II Nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MARCINEK w Poznaniu, II Nagroda Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych w Łomży, Nagroda Jury w konkursie “Sam na scenie” w Słupsku. Zespół otrzymał trzykrotnie Nagrodę Miasta Suwałk w dziedzinie kultury.


Zgromadzone przez pierwsze 10 lat działalności doświadczenia, pozwoliły na stworzenie we wrześniu 2005 r. festiwalu “Teatr-Akcje”, którego głównymi założeniami były eksploracja nowych przestrzeni miejskich oraz nawiązanie kontaktu z przypadkową miejską publicznością. Od 2006 do 2015 r. członkowie Teatru współorganizują festiwal Suwalskie Teatr-Akcje podczas którego są współtwórcami przygotowywanych specjalnie na festiwal spektakli, happeningów i akcji teatralnych często we współpracy z młodymi teatrami niezależnymi z Polski i zagranicy. Ciekawym doświadczeniem były (i są w dalszym ciągu) projekty międzynarodowe realizowane z grupami teatralnymi z Litwy, Francji, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Włoch i Węgier. W 2019 r. zespół był pomysłodawcą zorganizowania w Suwałkach Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA – edycja suwalska.

Cały czas poszukujemy, eksperymentujemy, uczymy się – i to jest dla nas ważne …

“Wiwisekcja”

“Stopklatka”