Zaśpiewają gospel w Browarze nawet w suahili. Możesz dołączyć

Koncert Suwałki Gospel Choir z towarzyszeniem Piano Blues Band
Piątek, 11.10.2019, godz. 19:00
Browar Północny, ul. Noniewicza 41

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z gospel w Browarze Północnym. Wypełnią go tradycyjne pieśni gospel, repertuar gwiazd Soulwałki Gospel Workshop, a ku niebu poniesie się nawet utwór śpiewany w języku suahili! Będzie też dawka bluesa i jazzu. Ponadto będzie okazja dołączyć do Suwałki Gospel Choir.

wstęp wolny

W piątkowy wieczór w Browarze Północnym usłyszmy utwory gwiazd Soulwałki Gospel Workshop oraz tradycyjne pieśni gospel, a wyjątkowo zabrzmi chociażby śpiewane przez chór a capella “I’m gonna wait for the Lord”! Piano Blues Band w składzie: Krzysztof Krzesicki – piano, Mateusz Waraksa – Bas, Michał Letkiewicz – perkusja gwarantuje z kolei dawkę jazzu i bluesa.

Podczas koncertu każdy, komu gospel trafi do serca i komu przez głowę przemknie myśl “fajnie byłoby z nimi pośpiewać”, będzie miał okazje dołączyć do Suwałki Gospel Choir! Wystarczy zgłosić chęć i będzie można zacząć uczęszczać na zajęcia prowadzone w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Annę Szafranowską. Więcej informacji >>

Gospel od kilku lat jest muzyką mocno obecną w Suwałkach i mającą swoje miejsce. W 2019 roku odbyła się już czwarta edycja Soulwałki Gospel Workshop, czyli festiwalu gospel, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak John Tillery, Phillip Carter i Norris Garner. Gwiazdom z kolebki gospel – USA, a także z Wielkiej Brytanii i Polski, od początku towarzyszy festiwalowy chór złożony w uczestników warsztatów i członków Suwałki Gosper Choir. Teraz każdy chętny już na dłużej może dołączyć do suwalskiego chóru gospel i regularnie koncertować.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum