Koncert Noworoczny “Pod gwiazdami Wiednia i Broadwayu”

Zachwycająca muzyka, m.in. Straussa, Verdiego, Bizeta, Pucciniego i Bocka w wykonaniu artystów najznakomitszych scen operowych, którzy zachwycają swoim talentem publiczność na całym świecie. Wystąpią: Vincent Schirrmacher, Agata Sava, Anita Rywalska-Sosnowska i INSO Chamber Orchestra pod dyrekcją Woytka Mrozka.

Sobota, 16.01.2016, godz. 18:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 50 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

To prawdziwy koncert “bisów” w pigułce – usłyszymy arcydzieła muzyki w mistrzowskich interpretacjach. Największe przeboje operetki, opery i musicalu w wykonaniu znakomitych śpiewaków. Z towarzyszeniem INSO Chamber Ochestra zaśpiewają dla Państwa Anita Rywalska-Sosnowska – sopran, Agata Sava – mezzosopran (opera w Pradze)  oraz Vincent Schirrmacher – ceniony tenor związany z operą wiedeńską. Całość poprowadzi maestro Woytek Mrozek, który wystąpi również w roli solisty (klarnet). Tym bardziej przyłączamy się do zaproszenia Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza, który objął koncert honorowym patronatem.

Program koncertu:

1. J. Strauss “Nad pięknym, modrym Dunajem”
2. J. Offenbach “Aria ze śmiechem” – Anita Rywalska-Sosnowska
3. G. Verdi “La donna e mobile” – Vincent Schirrmacher
4. G. Bizet “Habanera” z opery Carmen – Agata Sava
5. G. Bock “Skrzypek na dachu” – Woytek Mrozek
6. G. Puccini “O mio babino caro” – Anita Rywalska-Sosnowska
7. E. Bixio “Mamma son tanto felice” – Agata Sava
8. G. Verdi “Brindisi” – Agata Sava, Anita Sosnowska, Vincent Schirrmacher 
9. W. Mrozek “Broadway Medley”
10. G. Puccini “Nessun Dorma” – Vincent Schirrmacher
11. L. Arditi “Il Bacio”
12. V. Monti “Cardas” – Woytek Mrozek
13. L. Delibes “Duet kwiatów” – Anita Rywalska-Sosnowska, Agata Sava
14. F. Lehar Aria Giuditty – “Kto me usta całuje, ten śni”- Anita Rywalska-Sosnowska
15. R. Leoncavallo “Mattinata” – Vincent Schirrmacher
16. C. Valasques “Besame mucho” – Agata Sava
17. J. Strauss “Trisch-Trasch”
18. K. Well “Youkali” – Anita Rywalska-Sosnowska
19. A. Lara “Granada” – Agata Sava
20. G. Rossini “La danca” – Vincent Schirrmacher
21. J. Strauss “Blumenfest”
22. F. Lowe “Przetańczyć całą noc” – Agata Sava
23. E. Capua “O sole mio” – Agata Sava, Vincent Schirrmacher 
24. A. Sartori “Time To Say Goodbye” – Anita Rywalska-Sosnowska, Agata Sava, Vincent Schirrmacher 
25. J. Strauss “Radetzki marsz”


WYSTĄPIĄ:

Vincent Schirrmacher – tenor (Wiedeńska Opera Narodowa)

Vincentnew2

Jest tenorem opery wiedeńskiej. Występował na najbardziej znanych scenach w całej Europie. Ma na koncie wiele wspaniałych ról – tytułową w “Orfeuszu w piekle” Offenbacha i w “Doktorze Fauście” Busoniego,  Octavio Lehara w operetce “Giuditta”, Duca w “Rigoletcie” Verdiego, księcia w “Rusałce” Dworzaka oraz Juliena Charpentiera w “Louise”. Śpiewał rolę Cavaradossiego w “Tosce”, Narrabotha w “Salome”, Alfreda w “Zemście nietoperza”, Rosillona w “Wesołej wdówce”, Rodolfo w “Pirellim”, Sweeney’a Todda w “Manrico” oraz księcia Urbino z operetki Straussa “Noc w Wenecji”.

Dowiedz się więcej o Vincencie Schirrmacherze – KLIKNIJ!


Agata Sava – mezzosopran (Praska Opera Narodowa)

Agata_Sava_Diva_Mezzosoprano-02

Wybitna wokalistka operowa i solistka. W swoim dorobku ma role w wielu premierach operowych: Carmen w “Carmen” G. Bizeta (Brno), Carewicza Fiodora w “Borysie Godunowie” M. Musorgskiego (Praga), Siebel w “Fauście” Ch. Gounoda (Praga), Księcia Orłowskiego w “Zemście nietoperza” J. Straussa (Isny).

Agata Sava koncertuje i współpracuje stale z takimi instytucjami jak z: Chicago Sinfonietta, Opera w Pradze, Opera w Brnie, Opera w Libercu, cenionymi filharmoniami i orkiestrami, m.in.: Sinfonia Varsovia, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Leopolis, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej, Orkiestra Kameralna Wirtuozi Lwowa.

Dowiedz się więcej o Agacie Savie – KLIKNIJ!


Anita Rywalska-Sosnowska (sopran)

Anita

W repertuarze ma m.in.: pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca, N. Boulanger, utwory oratoryjno-kantatowe oraz partie operowe i operetkowe: Santuzzy z „Cavalleria Rusticana” P. Mascagniego, tytułową partię z “Carmen” G. Bizeta, Catherine w operze „O Żonie niemej” Kasserna (prapremiera światowa i nagranie CD/DVD), księżnej w „Ptaszniku z Tyrolu” Zellera. Artystka wykonuje także utwory gdańskiego kompozytora Gedymina Grubby, które zarejestrowane zostały dla Polskiego Radia i telewizji.

Brała udział w prawykonaniach Wielkiej Mszy Papieskiej „Beati Mundo Corde” Wojciecha Mrozka (nagranie CD/DVD). Znana z produkcji telewizyjnych Waldemara Malickiego „Wakacyjna Filharmonia Dowcipu”, „Świąteczna Filharmonia Dowcipu” i „Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu”. Brała udział w oprawie muzycznej „Gali Mistrzów Sportu 2008”. Jako członek Filharmonii Dowcipu regularnie występuje w cyklicznym programie rozrywkowym TVP 2 „ Laskowik & Malicki Show”.

Dowiedz się więcej o Anicie Rywalskiej-Sosnowskiej – KLIKNIJ!


Woytek Mrozek – instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent

1353617985

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podeście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta.

„…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia – polecam jak najgoręcej pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom” (Yehudi Menuhin, Monachium, 10.03.1997)

“… należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…” (Süddeutsche Zeitung)

Dowiedz się więcej o Woytku Mrozku – KLIKNIJ!


INSO Chamber Orchestra

jupiterchamberorchestra
Międzynarodowa nowa orkiestra symfoniczna powstała w 1998r., do 2002 r. – nazywała się “Festiwalowa Orkiestra Lviv”. Jest orkiestrą Filharmonii Lwowskiej jako Symfoniczna Orkiestra “INSO Lviv” lub INSO Chamber Orchestra. Orkiestra przybliżyła słuchaczom Szwajcarii, Włoch, Francji, Austrii, Polski, Chin bogatą spuściznę muzyki ukraińskiej. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny ukraiński kompozytor Myroslaw Skoryk.
W 2003 roku orkiestra otrzymała nagrodę Radio Swiss Classic za nagranie CD”Franz Xaver Mozart Klavierkonzerte”. Za czas swojej działalności orkiestra współpracowała z Lee Chincao (główny dyrygent Chińskiej narodowej filharmonii), Aleksisem Soriano (uczeń Y. Menuhina, Hiszpania), Peterem Falkiem (dyrygent Opery w Düsseldorie), Woytkiem Mrozkiem. Wiele programów z muzyką religijną powstało wspólnie z chórem kameralnym “GLORIA” (kierownik artystyczny Wolodymyr Sywochip). Koncerty orkiestry były transmitowane w ukraińskiej, szwajcarskiej i szwedzkiej TV. Orkiestra nagrywała muzykę do “Balik Farm”.

W swoim dorobku ma 20 CD. W 2009 r. otrzymała nagrodę w konkursie radia szwajcarskiego DRS 2 “Diskothekim 2” za CD “Schumann / Beethoven Klavierkonzerte”. W ciągu ostatnich lat repertuar orkiestry wzbogacił się nowymi utworami młodych kompozytorów ukraińskich, takich jak B. Segin, B. Frolak, L. Sydorenko. W wykonaniu orkiestry odbyły się światowe premiery utworów M. Skoryka, J. Laniuka, K. Dębskiego, W.Mrozka. W sezonie 2011- 2012 Orkiestra INSO Lviv zrealizowała szereg projektów artystycznych wspólnie z głównym dyrygentem A. Soriano, kierownikiem artystycznym M. Skorykiem, a także współpracuje z zaproszonymi dyrygentami – S. Wielankiem, W. Mrozkiem, K. Dębskim i W. Sywohipem. W 2011 r. orkiestrze przyznano honorowy, narodowy status “Akademiczna”.

źródło informacji: AVIP GROUP

AVIP GROUP

AVIP_Group

Patroni medialni:

 suwalki24 niebywaletvs24-e

suwalkiinfo_logo_zawsze takie dwutygodnikradio5koncert_noworoczny_projekt_logo - 2

Kategoria: Archiwum