Zgłoś się! MED, czyli dokumentalne Suwałki

Kręcisz? Fotografujesz? Piszesz? A może dopiero zaczynasz lub o tym marzysz? Jeśli tak, udział w Międzypokoleniowym Eksperymencie Dokumentalnym jest propozycją właśnie dla Ciebie. MED to kolejna, po udanym Międzypokoleniowym Eksperymencie Muzycznym, propozycja – tym razem dla miłośników filmu, reportażu, dokumentu.

11-12.12.2018, godz. 10.00-16.00 
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy (do 30.11.2018)

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w MED – Międzypokoleniowym Eksperymencie  Dokumentalnym. To kolejna, po niezwykle udanym Międzypokoleniowym Eksperymencie Muzycznym, propozycja dla odważnych, pomysłowych i kreatywnych ludzi niezależnie od wieku, profesji i predyspozycji. Spotkanie organizacyjne i pierwsze spotkanie z profesjonalistami z branży filmowej we wtorek, 11 grudnia o godz. 10.00 w Sali Kameralnej. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i do 30 listopada przesłać ją na adres: pawel.bydelski@soksuwalki.eu.

Wynikiem dwudniowego spotkania będzie krótki film, w tworzeniu którego wezmą udział uczestnicy eksperymentu. Dokumentalistów do pracy przygotują uznani fachowcy z branży filmowej: Anna Górna-Zając i Grzegorz Sadowski, którzy poprowadzą warsztaty produkcji i montażu.

Zgłoszenia do udziału w Międzypokoleniowym Eksperymencie Dokumentalnym  prosimy przesyłać do 30.11.2018 pocztą elektroniczną na adres: pawel.bydelski@soksuwalki.eu.

Jeśli chcecie opowiedzieć światu o czymś niebanalnym, albo tylko z pozoru zwyczajnym – ciekawym miejscu, interesującym wydarzeniu lub wyjątkowych ludziach, zróbcie z tego film. To świetny sposób na pokazanie takiej historii. I, wbrew pozorom, nie trzeba mieć kosztownej  kamery, profesjonalnej ekipy i sporego budżetu na produkcję. Wystarczy zwykła kamera cyfrowa, czy smartfon, dostęp do komputera oraz znajomość kilku zasad i narzędzi, bo to co najważniejsze do zrealizowania filmu czyli pomysł i pasja, są w nas.

Do udziału w MED zapraszamy osoby zainteresowane historią Suwałk, osób, zjawisk i miejsc związanych z miastem, posiadaczy kamery lub aparatu cyfrowego, dyktafonu czy smartfona z możliwością kręcenia dobrej jakości filmów. Dobra wiadomość – brak sprzętu bądź wątpliwości względem posiadanego nie dyskwalifikują z udziału w MED. 

Anna Górna-Zając Kobieta z ogromną pasją i energią, emerytowany filmowiec, absolwentka Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi (1970), autorka wielu filmów dokumentalnych, m.in.: Zmęczeni dyktaturą, Piękno ocalone, Bliscy a dalecy. Podczas MED opowie o arkanach dokumentu, doborze i eksploatacji tematu, a także pomoże zrozumieć od czego zacząć i jak skończyć. Więcej >>

Grzegorz Sadowski z pochodzenia suwalczanin, absolwent Małej Szkoły Fotografii Radosława Krupińskiego. Student (przez trzy lata) PWSTViT w Łodzi na kierunku fotografia. Obecnie mieszka w Poznaniu. Pracuje w tamtejszej telewizji jako montażysta/operator. W poznańskim Regionalnym Ośrodku Edukacji prowadzi zajęcia z Organizacji Produkcji i Postprodukcji Filmowej. Dotychczas brał udział w finałach takich festiwali jak: Solanin, Festiwal Filmów Frapujących, Photo.mov, Yach Film Festiwal, OKFA. W trakcie MED pokaże jak wykorzystywać darmowe programy do edycji filmu.

Międzypokoleniowy Eksperyment Dokumentalny jest realizowany w ramach projektu
“DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja”.


Kategoria: Archiwum, Dedal