Zimowa Akademia Artystyczna 2023

Suwalski Ośrodek Kultury przygotował nową, otwartą formułę zajęć artystycznych z zakresu edukacji kulturalnej, realizowanych przez instruktorów SOK, adresowanych do dzieci
w wieku 7-12 lat.

23.01-4.02.2023
Suwalski Ośrodek Kultury

W Suwalskim Ośrodku Kultury przygotowaliśmy moc atrakcji dla kreatywnych i ciekawych świata dzieci i młodzieży. Poznamy smocze tajemnice, detektywi rozwiązywać będą szereg łamigłówek i zagadek, bajecznie maski karnawałowe przeniosą nas na bal do Wenecji, a w grocie króla Błystka zaczarowanymi farbami, igłą wspólnie stworzymy spektakl i opowiemy bajkowe historie.

Zajęcia będą realizowane w budynku przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w czterech blokach tematycznych, łączących różne dziedziny sztuki (teatr, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i muzykę, integrację), trwających po trzy dni dla każdej z grup po trzy godziny dziennie, związane z konkretnym tematem, kończące się wspólnym działaniem (mini scenką wokalną, teatralną, taneczną z wykorzystaniem rekwizytów i kostiumów wykonanych podczas zajęć w pracowniach plastycznych oraz rękodzieła i rzemiosła).

Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres koordynatorów poszczególnych bloków. Zgłoszenia należy wysyłać od 10 stycznia 2023 na adresy podane poniżej.

Każdy trzydniowy cykl tematyczny kosztuje od jednej osoby 50,00 zł ilość miejsc jest ograniczona (max. 16 osób w grupie).


Szkoła Magii i Czarodziejów. Smocze tajemnice (NABÓR DO GRUPY ZAKOŃCZYŁ SIĘ)

23-25 stycznia 2023, 10.00-13.00, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Koordynator: Klaudia Kozakiewicz

Liczba uczestników: 16 osób

Smoki są mitycznymi stworzeniami, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak nie każdy wie, że są one jednymi z najpotężniejszych istot magicznych na świecie. Kontynuując zeszłoroczny pomysł feryjnych warsztatów „W szkole magii i czarodziejów” Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na cykl różnorodnych zajęć o smoczej tematyce pt. „Smocze  tajemnice”. W ramach warsztatów młodzi adepci sztuk magicznych dowiedzą się jak bawią się smoki, czym jest smocza jaskinia cudów,  jak wykonać smocze artefakty, z czego mogły wróżyć smocze wiedźmy i wiele innych. Wszystko to podczas Zimowej Akademii Artystycznej w SOK. 

Zgłoszenia prosimy wysyłać od 10 stycznia 2023 r. e-mailem na adres: klaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu


W grocie Króla Błystka (NABÓR DO GRUPY ZAKOŃCZYŁ SIĘ)

26-28 stycznia 2023, 10.00-13.00, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Koordynator: Halina Lutyńska

Liczba uczestników: 16 osób

Do groty króla Błystka zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Życzliwa i przyjazna gromada krasnoludków będzie spotykać się od 26 stycznia do 28 stycznia 2023 r w godzinach 10.00 – 13.00.  Uczestnicy poznają świat krasnoludków malując zaczarowanymi farbami, igłą, która pomoże nam uszyć małe skrzaty, stworzymy spektakl i opowiemy bajkowe historie.  Jeżeli chcesz dołączyć do krasnalowej zabawy poproś rodzica, aby zgłosił Twoją osobę e-mailowo /imię i nazwisko, wiek, telefon do kontaktu/

Zgłoszenia prosimy wysyłać od 10 stycznia 2023 r. e-mailem na adres: halina.lutynska@soksuwalki.eu


Detektywi na tropie (NABÓR DO GRUPY ZAKOŃCZYŁ SIĘ)

30 stycznia-1 lutego 2023, 10.00-13.00, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Koordynator: Lidia Żyniewicz

Liczba uczestników: 16 osób

Podczas spotkań z cyklu „Detektywi na tropie” na  młodych adeptów szkoły detektywów czekają różne zagadki, gry zręcznościowe, podchody, szyfry, eksperymenty itp. Uczestnicy tych zajęć będą mogli kształcić umiejętności niezbędne w pracy detektywa takie jak: spostrzegawczość, bystrość umysłu, logiczne myślenie, wcielanie się w role, a także wykonają gadżety, pomoce, które mogą przydać się podczas rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Pilni uczniowie szkoły detektywów po przejściu wszystkich etapów wtajemniczenia, na zakończenie kursu otrzymają legitymację  Młodego Detektywa.

Zgłoszenia prosimy wysyłać od 10 stycznia 2023 r. e-mailem na adres: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu


Maski karnawałowe

2-4 lutego 2023 , 10.00-13.00, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Koordynator: Valerija Fursa

Liczba uczestników: 10 osób

Karnawał to czas zabaw i bali, w każdym kraju odbywają się one inaczej a elementem łączącym są maski. W dawnej Polsce były to zapustne maski i kostiumy, w Wenecji do dziś używa się bogato zdobionych półmasek. Powrót do polskiej tradycji i zapoznanie z pochodzeniem i wykonaniem popularnych i u nas masek weneckich to temat naszego cyklu zakończonego mini balem karnawałowym.

Zgłoszenia prosimy wysyłać od 10 stycznia 2023 r. e-mailem na adres: valeriia.fursa@soksuwalki.eu


Zajęcia stałe w pracowniach SOK

Poza zajęciami tematycznymi realizowanymi w ramach Zimowej Akademii Artystycznej, podczas ferii zimowych, odbywać się będą zajęcia edukacyjne dla stałych grup w pracowniach artystycznych SOK w budynku przy ulicy Papieża Jana Pawła II 5.    


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum