Znakomity finał warsztatów gospel. Z udziałem Norrisa Garnera

Warsztaty Muzyki Gospel w SOK (29.05 – 10.06) tradycyjnie zakończyły się koncertem finałowym. Uczestnikom warsztatów towarzyszył Norris Garner.
Oprócz znakomitego amerykańskiego wokalisty na scenie pojawili się Szymon Markiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Zając – perkusja, Robert Zając – gitara, Marcel Mrozowski – gitara basowa oraz Anna Szafranowska – koordynator warsztatów.

NORRIS GARNER

IMG_0208

Kompozytor, wokalista, dyrygent, pianista, producent muzyczny. Charyzmatyczny dyrygent i wokalista. Urodzony w Roanoke Rapids w USA, swoją wielką pasję do muzyki oraz szczególne uzdolnienia muzyczne przejawiał od najmłodszych lat. W wieku kilkunastu lat przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął soją karierę muzyczną komponując pieśni oraz dyrygując chórami gospel na wschodnim wybrzeżu USA. Rozpoczął jako samouk, potem studiował na uniwersytecie w Waszyngtonie- District of Columbia, a jako pedagog i dyrygent pracował w Nord Caroline State Univercity. Od lat 90-tych jego kompozycje weszły na stałe do repertuaru chórów gospel kościelnych i po dziś dzień cieszą się dużą popularnością w USA dzięki takim albumom jak m. in.: „He’s blesing me” „God is” „Joy”. Norris jest bardzo cenionym wokalistą wykonującym wszechstronny repertuar muzyki gospel, pop, jak i blues, jazz, etc. Jako kompozytor i wokalista występował i współpracował z Gospel Music Workshop of America Mass Choir, the Thomas Dorsey Mass Choir, The Mississippi Mass Choir, Yolanda Adams, John P. Kee, Vanessa Bell Armstrong, Isaiah Thomas, John Tillery & Living Sacrifice, współpracując z największymi muzykami Usa i nie tylko. Od 2004 roku czynnie udziela się podróżując po Europie (Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Hiszpania) jako instruktor warsztatów muzyki gospel.

SZYMON MARKIEWICZ

szymonpf

Pianista, kompozytor, dyrygent, – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Jako pianista kształcił się pod kierunkiem prof. Dana Larkina w Berklee Collage of Music w USA na kierunku advanced jazz-gospel keyboards&theory, także Jason’a Thompsona (UK), Howarda Francisa(UK). Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech, i Stanach Zjednoczonych współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych. Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem (USA), zarówno jako pianista i kierownik muzyczny. W latach 2005-2010 dyrektor muzyczny i dyrygent krakowskiego chóru – Kraków Gospel Choir, z którym regularnie koncertował w kraju i za granicą współtworząc dwa projekty CD w tym „All because of Jesus” 2010r. Na stałe współpracuje z chórami gospel z Krakowa Kraków Gospel Choir, Joyful Voice oraz Soul’n Voices. Współpracował parokrotnie z chórem New Revelation z Londynu, z którym odbył trasę koncertową w 2011r. Jako pianista współpracował z Wayne Ellington (UK), Karen Gibson (UK) Peter Francis (UK), Colin Vasel (UK), Norris Garner (USA), Gerald T.Smith (USA), Phillip Carter (USA), Michelle John (UK), Mark Beswick (UK), Brain Fentress (USA), Cleas Wegener (DK). W swoim dorobku ma kilkanaście projektów CD oraz kilka DVD zarejestrowanych przez chóry gospel w Polsce i za granicą. Jako pianista i aranżer współtworzył z Norrisem Garnerem projekt Mali Music (USA), Make me new, nominowany w 2012 roku przez US Bet Awards oraz SONY MUSIC ENTERTAINMENT do Wow Gospel 2012 – 30 najlepszych kompozycji gospel minionego roku. Więcej informacji na: www.szymonmarkiewicz.com.pl

Warsztaty i koncert odbyły się w ramach Suwalskiego Programu Edukacji i Animacji Kulturalnej SPEAK
dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki

slider_speak.inddministerstwokulturyherb_Suwalk

Patron medialny SPEAK

polskieradiobialystok

Kategoria: Galerie