4. Mikołajkowy Maraton Taneczny coraz bliżej

Szykujcie buty, stroje i nastroje! Tango, tango i jeszcze dwa razy tango zagości w salach tanecznych SOK! Język tanga jest uniwersalny, wystarczy wsłuchać się w swoje ciało i pozwolić, aby prowadził nas rytm i partner. Do tańca porwą Was: Ewa Niedźwiecka, Iryna Popova, Jadwiga Tylenda i Mihaił Nikolov.

Sobota, 8.12.2018, godz. 18:00-22:00
sale taneczne, ul. Jana Pawła II 5

karnety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Nasz Mikołajkowy Maraton Taneczny to jak zwykle: solidna porcja rozrywki, rewelacyjne towarzystwo i szansa na początek pięknej przyjaźni z… tańcem. A przy okazji pozbędziecie się stresu i kalorii!

Tango narodziło się w Argentynie w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo tańczyli je emigranci, masowo napływający do Ameryki Południowej. Z czasem zyskało na popularności i stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stylów tańca na świecie. Jego dodatkowym atutem jest wyjątkowa, pociągająca muzyka. I choć to taniec, najważniejsza w nim nie jest choreografia, a sposób poruszania się. Mówi się o nim, że jest rozmową, tajemniczym językiem ciała partnerów, sposobem porozumiewania się bez słów, wręcz swobodną improwizacją, którą kieruje mężczyzna. To właśnie on decyduje o krokach i figurach w każdej fazie tańca, a kobieta musi wsłuchać się w jego oczekiwania i poddać się w tańcu męskiej dominacji. Język tanga jest uniwersalny i dlatego na całym świecie tańczy się ten taniec tak samo.

Istnieją różne typy tanga, każdy charakteryzuje własny, niepowtarzalny styl. Podczas sobotniego maratonu w SOK zatańczymy blisko w rytm tanga przytulanga z Iryną Popovą, poznamy broadway tango, do którego zaprosi Jadwiga Tylenda, poczujemy namiętność tanga argentyńskiego, którego nauczy Mihail Nikolov oraz szalone, energetyczne hip-hop tango, które zatańczymy z Ewą Niedźwiecką. Będziemy świadkami wyjątkowego mariażu jednego z najpiękniejszych i najbardziej popularnych stylów z elementami innych gatunków tańca oraz muzyki, w tym jazzu, klasyki, muzyki nowoczesnej i rockowej.

Program:

18:00 – Tango przytulango z Iriną Popovą
19:00 – Broadway tango z Jadwigą Tylendą
20:00 – Tango argentyńskie z Mihailem Nikolovem
21:00 – Hip-hop tango z Ewą Niedźwiecką


Kategoria: Archiwum