AGE Project

age1

Od Age do Age Project
Age to zespół, który powstał w 1998 r. w Mariampolu na południu Litwy. Był aktywnym uczestnikiem wielu różnych projektów i festiwali na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Polsce i Czechach. Formacje ta tworzyli muzycy z Mariampola i Kowna.

Age w starym składzie

Od 2011 r. Age został przemianowany na Age Project, czyli formację litewsko-polską.

Age w nowym składzie

W jej skład wchodzą muzycy z Mariampola i Suwałk, dwóch miast partnerskich i współpracujących ze sobą: Greta Usaite (wokal, instrumenty klawiszowe), Giedrius Katilius (wokal, instrumenty klawiszowe), Algis Bendaravicius (gitara basowa), Tomasz Kierejsza (gitara i wokal), Mirosław Korycki (perkusja).

Skład:
Greta UsaiteGiedrius KatiliusAlgis BendaraviciusTomasz KierejszaMirosław Korycki

Grają Claptona, Iglesiasa, Tinę Turner i Marylę Rodowicz
Repertuar grupy Age Project  to głównie covery znanych, lubianych i często słuchanych zespołów oraz wykonawców takich jak: Bob Dylan, U2, Enrique Iglesias, Guns’n’roses,  Eric Clapton, The Cure, Gothard, The Beatles, The Smokie, a także obszerny program i projekt z utworami Tiny Turner.

Grupa Age wykonuje także popularne utwory znanych litewskich artystów, a także swoje autorskie kompozycje i przeboje polskie znanych wykonawców takich jak: Lady Punk, Dżem, Tadeusz Nalepa, Perfect, Budka Suflera i  piosenki Maryli Rodowicz.

AGE Project występuje w Polsce, na Litwie…
Zespół wielokrotnie występował w naszym regionie w takich miastach jak: Olecko, Gołdap, wielokrotnie w pubach i na rynku Augustowa, w Ełku, Puńsku i mniejszych miejscowościach uświetniając swoim koncertem i swoja obecnością festiwale, obchody miasta i inne okolicznościowe imprezy organizowane w naszym regionie.

AGE Project częstym gościem w Suwałkach i uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta jako zespół współpracujący z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Age Project wielokrotnie brał udział w takich imprezach odbywających się w naszym mieście jak: pożegnanie i przywitanie lata, Zaduszki muzyczne, Dni Suwałk, otwarcie SOK. Jako formacja BLuessesion LT/PL występował  dwukrotnie na Suwalskim Blues Festiwalu. Zespół cieszy się wielkim powodzeniem na Litwie. koncertuje w pubach i na scenach Kowna, Alytusa, Mariampola, w Kłajpedzie, w Druskiennikach.