“Broken” o dzieciństwie, inicjacji i drobnej podłości w DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy “13” – projekcja filmu “Broken”
Środa, 14.01.2015, godz. 18:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Nową odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego “13” rozpocznie pulsująca emocjami opowieść o dzieciństwie, inicjacji i drobnej podłości, która prowadzi do tragedii. 

Bilety: 30 złotych (karnet na 6 spotkań DKF), 10 złotych (bilet na pojedynczy seans) na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

“Broken”, Wielka Brytania 2012, na podstawie powieści Daniela Claya
gatunek: dramat
reżyseria: Rufus Norris
występują m.in.: Tim Roth, Cillian Murphy, Robert Emms i Eloise Laurence
czas trwania: 90 minut

151-  Broken - Photo Nick Wall

Skunk ma 11 lat, jest na diecie i jest wyluzowana. Wakacje właśnie się zaczęły i jej dni wypełnia beztroska. Niestety, pewnego dnia pan Oswald, brzydki sąsiad mieszkający naprzeciwko, bije Ricka, słodkiego, ale emocjonalnie niestabilnego chłopaka z sąsiedztwa. Dziecięca niewinność Skunks nagle znika, a ona nie jest w stanie nic z tym zrobić. Jej dom, sąsiedztwo i szkoła stają się środowiskiem pełnym niepewności i skomplikowanym, a jej przyszłość wypełnia nieprzewidywalność. Jedyną ulgę przynosi kontakt z Rickiem – słodkim, ale zaburzonym chłopakiem. Kontakt z nim sprawia, że Skunks dostrzega dla siebie nową szansę. Może zostać tu, gdzie znajduje się obecnie lub opuścić to miejsce. Może żyć, a może umrzeć. “Broken” to film, który bada siłę miłości, idealizowanej, nieodwzajemnionej, niechcianej oraz bezwarunkowej – zawsze jednak silnej i wszechogarniającej.

TIM ROTH Aktor i reżyser, którego kariera zaczęła się w teatrze. Regularnie występował na brytyjskich scenach, co zaowocowało pracą w telewizji (kontrowersyjny, ale też chwalony obraz Alana Clarke’a Made in Britain oraz Meantime Mike’a Leigh). Międzynarodową sławę przyniosły mu kreacje w filmach Quentina Tarantino: Wściekłe psy (wystąpił tu z takimi aktorami, jak: Harvey Keitel, Michael Madsen, Chris Penn i Steve Buscemi) i Pulp Fiction (zagrali tu również: JohnTravolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman i Harvey Keitel). Wystąpił również w filmie Arbitrage (partnerowali mu Susan Sarandon i Richard Gere). W 1999 roku zadebiutował jako reżyser filmem Strefa wojny – była to adaptacja powieści Aleksandra Stuarta, w której wystąpili Ray Winstone i Tilda Swinton. Obraz pokazywany był w Sundance i Cannes. Zebrał wiele pochwał na całym świecie, miał też międzynarodową dystrybucję.

CILLIAN MURPHY Irlandzki aktor urodzony w 1976 roku. Studiował na uniwersytecie w Cork, zaczął aktorską karierę w końcu lat 90. W 2003 roku wystąpił w filmie 28 dni później, dzięki czemu stał się rozpoznawalny również poza granicami Irlandii. Wystąpił m. in. w filmach: Batman – Początek, Tron: Dziedzictwo, śniadanie na Plutonie i Wiatr buszujący w jęczmieniu (Złota Palma na festiwalu w Cannes).

ROBERT EMMS Ma 25 lat. Studiował na Brit School for Performing Arts and Technology oraz London Academy of Music and Dramatic Art. Stworzył wiele kreacji w teatrze, m. in. w War Horse w Teatrze Narodowym w Londynie. Grał w telewizji, a obecnie występuje w filmach kinowych. Jego debiutem był Anonimus Rolanda Emmericha. Steven Spielberg zaoferował mu też rolę w kinowej adaptacji War Horse pt. Czas wojny, ponieważ ceni jego teatralną rolę w tym widowisku. Ostatnio zagrał również u boku Julii Roberts w Królewnie Śnieżce (reż. Tarsem Singh). Screen International uznał go za “gwiazdę jutra”.

ELOISE LAURENCE Broken jest jej aktorskim debiutem.

Broken afisz 1

Patronami medialnymi Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 są:

niebywalesuwalki24tvs24suwalszczyznadwutygodnik

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY “13” – styczeń – marzec 2015

21 stycznia 2015
„Efekt domina”, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski (Polska, Niemcy 2014, 76′)

W państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło, Rafael i Natasza zaczynają wspólne życie. On jest ministrem sportu nieuznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak ich wspólny początek dosyć szybko okazuje się pełną dramatycznych napięć drogą w nieznane. Życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów i wpływów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą. Natasza, jako Rosjanka, musi zmierzyć się z niechęcią, zamknięciem i podejrzliwością otoczenia. Rafael przez lata walczył o wolną i suwerenną Abchazję, jednak to marzenie nigdy nie zostało w pełni spełnione. Nadzieją na zmianę są organizowane przez niego mistrzostwa świata w domino. Być może dzięki tej imprezie świat chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego.

Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem „wielkiej” historii. Czy miłość w kraju, w którym dramat nieustannie miesza się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

4 lutego 2015
„Rakieta”, reż. Kim Mordaunt (Australia 2013, 96′)

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, podróży pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

18 lutego 2015

„Miss Kicki”, reż. Hakon Liu (Szwecja 2011, 85′)Miss Kicki po długich latach pobytu i pracy za granicą, w końcu wraca do rodzinnego domu w Szwecji. Opuszczając kraj, zostawiła swojego małego synka, który teraz ma 16 lat i wychowuje go babcia. Matka nie potrafi złapać nici porozumienia z synem, dlatego zaprasza go na wakacje do Tajwanu. Ta wyprawa ma jednak ukryty cel. A mianowicie wizytę w Taipei, gdzie mieszka Pan Chang, biznesman, z którym Kicki przeżywa internetowy romans…
Kiedy Victor odkrywa prawdziwy cel ich podróży Kicki będzie musiała udowodnić synowi i sobie, że potrafi być matką, za którą tak bardzo tęsknił.

4 marca 2015
“Na zawsze Laurence”, reż. Xavier Dolan (Francja, Kanada 2012, 159′)

W latach 90. Laurence powiedział swojej dziewczynie Fred, że chciałby stać się kobietą. Pomimo przeciwieństw stawiają razem czoła uprzedzeniom przyjaciół, radom rodzin i fobiom społeczeństwa, którego zasad nie cenią. Wyruszają w dziesięcioletnią podróż, w czasie której mogą stracić nie tylko siebie nawzajem, ale również własną, wewnętrzną tożsamość. Przejście na drugą stronę nawet dla nich jest wielką tajemnicą.

18 marca 2015
„Senada”, reż. Danis, Tanović (Francja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina 2013, 75′)

Nazif, który chcąc pomóc swojej rodzinie, zajmuje się zbieraniem złomu, z trudem wiąże koniec z końcem. Dni upływają mu na poszukiwaniu żelastwa. W tym czasie jego partnerka Senada zajmuje się domem i dwiema małymi córeczkami. Niedługo urodzi trzecie dziecko.
Po powrocie do domu po pracowitym dniu Nazif znajduje Senadę chorą, leżącą w łóżku. Następnego dnia pożycza samochód i zawozi ją do najbliższego szpitala. Okazuje się, że dziecko, które Senada nosi w sobie, nie żyje. W jej brzuchu znajduje się pięciomiesięczny martwy płód. Sytuacja jest krytyczna – kobieta musi natychmiast zostać przetransportowana do odległego szpitala.

Senada nie ma jednak dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie i szpital żąda od niej zapłaty w wysokości 980 bośniackich marek. Dla zbieracza złomu to prawdziwa fortuna. Pomimo błagań Nazifa, szpital odmawia przeprowadzenia koniecznej operacji. Bohaterowie wracają więc do swojego miejsca zamieszkania w centralnej Bośni i Hercegowinie.

Przez następnych dziesięć dni Nazif będzie robił wszystko, co w jego mocy, żeby ocalić życie Senady. Będzie zbierał złom, ale też szukał pomocy w instytucjach państwowych… W tym czasie doświadczą na własnej skórze, jak bezduszne jest współczesne społeczeństwo.

DKF_styczeń-marzec_2015

milf porn

Kategoria: Archiwum