Finał WOŚP: Zagrają Tuhaj-bej i Otako

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w SOK
Niedziela, 11.01.2015
17:00 – Koncert “Otako” i “Tuhaj-bej
Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA
plac przed SOK

wstęp wolny

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwalskim Ośrodku Kultury. Już od 17:00 na Dużej Scenie SOK będzie można posłuchać znakomitej i ciekawej muzyki w wykonaniu zespołów “Otako” z Suwałk i “Tuhaj-bej” z Olsztyna.

Tradycyjnie o 20:00 cała Polska pośle “Światełko do Nieba”. Drugi raz suwalczanie pokaz zobaczą na placu przed SOK.

Program koncertu:
• Grupa „Otako” z Suwałk – godz. 17.00
• Zespół „Tuhaj-bej” z Olsztyna – godz. 18.30

Tuhaj-bej powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki wschodniej z nowoczesnymi, rytmicznymi brzmieniami. Muzycy zakorzenieni w bardzo różnych nurtach muzycznych jak również współgranie instrumentów typowych dla folku jak i muzyki rockowej owocuje żywiołowymi kompozycjami cieszącymi się dużą sympatią i energią wśród publiczności.

Tuhaj-bej ma na swoim koncie podium na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, Ogólnopolskim Festiwalu Folkowym w Ostródzie oraz nagrodę publiczności na festiwalu rockowym “Planetafest”. Podczas 10 lat istnienia grupa wykonała już kilkaset pełnych energii koncertów w całej Polsce, wydała również krążek “Na Pal” w 2010 roku oraz singiel “Lito” w 2013 roku. Największe jednak uznanie kapela zdobywa podczas porywających koncertów na żywo, dzięki którym grono fanów i przyjaciół systematycznie rośnie.

Więcej o zespole Tuhaj-bej można dowiedzieć się na oficjalnej stronie grupy – KLIKNIJ!

Otako to polski zespół muzyczny z Suwalszczyzny grający muzykę folkową. Zespół powstał w Suwałkach w 2008 roku. Gra muzykę, której głównym motywem są melodie od najstarszych ludowych skrzypków Suwalszczyzny: Franciszka Racisa oraz Mieczysława Pachutko. Zamysłem kapeli jest poszukiwanie współczesnego brzmienia i wyrazu dla tradycyjnej muzyki wykonywanej w małym składzie.

Członkowie zespołu brali udział w filmie Zaniechane melodie w reżyserii Kuby Pietrzaka. Dokumentuje on warsztaty na festiwalu Oj Wiosna Ty Wiosna w Sejnach i Wigrach z maja 2009. Żywy przekaz umiejętności muzycznych: gry na instrumentach, śpiewu oraz tańca zaistniał dzięki obecności muzykantów – mistrzów z suwalszczyzny: Józefa Murawskiego z Szypliszk, Mieczysława Pachutko z Zaleskich oraz Franciszka Racisa z Jasionowa.

Grupa zdobyła drugą nagrodę na XIII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2010 r.

wospsuwalki2015

free gay porn

Kategoria: Archiwum