Kawałek historii teatru, czyli “Teatralia” Andrzeja Strumiłły w Galerii Patio

8 grudnia 2016 roku w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac Andrzeja Strumiłły pt. “Teatralia”. Rysunki, fotografie, plakaty, ale i elementy scenografii, które można podziwiać do 20 stycznia 2017 roku, to kawałek historii polskiego teatru.

O wystawie:

Wystawa „Teatralia” Andrzeja Strumiłły to prezentacja najciekawszych projektów, rysunków , plakatów i fotografii dokumentujących oprawę scenograficzną spektakli teatralnych.

Mało jest artystów tak wszechstronnie uzdolnionych jak Andrzej Strumiłło. W swojej twórczości wykorzystuje on rozmaite media – klasyczne techniki malarskie, świetny warsztatowo rysunek i fotografię, eksperymentuje łącząc różne techniki, znakomicie realizuje także swoje pomysły w rzeźbie. Ta biegłość w posługiwaniu się różnymi dyscyplinami jest szczególnie ważna, wręcz niezbędna, w pracy scenografa. W pracy, która łączy również biegłość ilustratorską i projektową, od koncepcji i pierwszego szkicu, aż po skończone dzieło – kostiumy, rekwizyty teatralne, tło sceny. Potrzeba wielkiej wyobraźni i wielu umiejętności, aby tekst, scenariusz sztuki, urzeczywistnić w postaci gotowej realizacji, która powinna być spójna z koncepcją reżysera i aktorów. Warto dodać, że ogromne doświadczenie i mistrzowski warsztat Andrzeja Strumiłły budzą zaufanie wykonawców nie tylko scen polskich.

Więcej informacji >>>

Fot. Piotr Kopciał

Kategoria: Galerie