Muzyczne Kratery Emocji na Dywaniku u Marii

Po raz kolejny plac Marii Konopnickiej wypełni w piątkowe letnie wieczory muzyka. Na dywanikowej scenie pojawią się muzycy, których różnorodna twórczość poruszy emocje. Rozkołysze nas swing, bossa nova, poezja śpiewana i twórczość Leśmiana, wybuchy energii zapewni muzyka elektroniczna, a Wspomnień Czar połączy pokolenia. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

LETNIE KONCERTY
NA DYWANIKU U MARII 2019 – KRATERY EMOCJI*

*na cześć poetki,
decyzją Międzynarodowej Unii Astronomicznej,
jeden z kraterów na Wenus został nazwany “Konopnicka”

29.06 | Pod Strzechą – Na przekór prognozom
5.07 | Goldies Oldies – Swingowy lipiec z nutami jazzu i bossa novy
19.07 | No Logo – Wspólne granie, energia, opowieści… 
26.07 | Wiesław Jarmoc & Agata Gulbierz – Wbrew grawitacji, wieczór poezji śpiewanej
2.08 | EletricFeels – kolektyw Djski: Karina (Karihari), SiapaBum, Rafaelo – Elektroniczna Odyseja
16.08* | Wspomnień Czar – Na jagody
*UWAGA! Koncert wyjątkowo odbędzie się w muszli koncertowej w parku Konstytucji 3 Maja.

23.08 | Susz – Księżycowy wieczór z poezją Leśmiana

UWAGA! Z ulotką koncertową niespodzianka – w dniu koncertu lemoniada Kratery Emocji w OPEN Suwalszczyzna w promocyjnej cenie 8 zł.


29.06
POD STRZECHĄ
Na przekór prognozom

Grupa POD STRZECHĄ koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w tekstach wykonywanych piosenek. Zespół od lat wykonuje swoje autorskie utwory. Wyjątkowy klimat recitalu tworzą wokale o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary. Aktualnie grupa promuje najnowszą płytę „Na przekór prognozom”, z której utwory wypełniają program koncertu.

Skład zespołu:
Beata Koptas – wokal
Monika Mosionek – wokal
Artur Fierzbik – gitara
Artur Stępień – gitara
Wojciech Koptas – gitary basowe


5.07
GOLDIES OLDIES
Swingowy lipiec z nutami jazzu i bossa novy

Zespół powstał w 2017 r. W skład grupy wchodzą wykształceni muzycy, absolwenci szkół muzycznych oraz nauczyciele muzyki po studiach muzycznych w szkołach muzycznych i licealnych. Repertuar zespołu to utwory swingowe, jazzowe i w rytmie bossa novy. Zespół wykonuje repertuar w wielu językach: po angielsku, hiszpańsku i portugalsku. 

Obecny skład zespołu:
Beata Kierejsza – wokal i piano
Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe
Tomasz Kierejsza – gitary
Andrzej Jasiński – gitara basowa
Zygmunt Zymek Szulc – perkusja


19.07
NO LOGO
Wspólne granie, energia, opowieści…

No Logo kryje za sobą pełnię Natury i gorącego Słońca, które emanują z dusz Chłopaków pochodzących z przygranicznego miasteczka Sejny. Ich Serca biją w rytmie fal północno-wschodnich jezior, przy których się wychowali. Gdziekolwiek się nie ruszą, pozostawiają na uboczu świat przepełniony logiem, przepychem i wielkomiejskim szumem, by zanurzyć się w głębinach świerszczących łąk, na których fundamencie powstała Ich Muzyka.

To sceniczne zwierzaki z utęsknieniem czekające na rozdarcie gardeł ludzi na swoich koncertach. Drapieżne Wilki, które jednak wciąż kochają kwiaty. Taki też jest tytuł ich debiutanckiego albumu – Wilki kochają kwiaty. Gatunek muzyczny, w którym się poruszają sami nazwali WRRR! (Witalny Rock Reggae Rap)

No Logo zabierze Was w przemytniczą podróż przez granice litewsko-polską zakończoną w augustowskim Albatrosie, wykąpie w głębokiej Hańczy i sejneńskiej rzece tajemniczo nazwanej „Marycha”. Na dachu zaś, na który wraz z Nimi przemkniecie się schodami na palcach uświadomicie sobie jak dobrze jest zgasić wszystkie oślepiające światła i wreszcie spoglądnąć w gwiazdy! Żadnej Paniki! – Panika zanika kiedy gra Ich muzyka!

Jeśli poszukujecie alternatywnej leśnej rzeczywistości, możliwości stanięcia na przeciwległym, nieucywilizowanym brzegu rzeki i spojrzenia z dystansu na piętrzące się gmachy nowopowstającego świata, to obecność na koncercie jest obowiązkowa! Pod sceną polecamy zjawiać się bez ubrań. Długo schną po nologowych kąpielach.”

W No Logo grają:
Adrian Łabanowski – wokal, gitara akustyczna
Tomasz Łabanowski – gitara elektryczna, loopy
Marcin Bumcol – perkusja
Tomasz Szymański – wokal, rap
Kamil Burzyński – conga
Robert Grygucis – bas
Marcin Namiotkiewicz – djembe, didgeridoo


26.07
WIESŁAW JARMOC & AGATA GULBIERZ
Wbrew Grawitacji, wieczór poezji śpiewanej

Agata Gulbierz ma 19 lat. W Suwalskim Ośrodku Kultury pod czujnym okiem Wiesława Jarmoca rozwija swój talent już od dłuższego czasu. Jej muzyczną pasją jest poezja śpiewana. Agata mówi o niej: Ten rodzaj muzyki w naszych okolicach nie jest za bardzo rozpowszechniony, dlatego pragnę ludziom przypomnieć, że coś takiego istnieje i jest niezwykle wartościowe.


2.08
Kolektyw djski – Karina & SiapaBum
Elektroniczna Odyseja

Elektroniczna Odyseja to kolektyw didżejski, w którego skład wchodzi dwóch DJi oraz team wspierających (kochana graficzka #BLER). W życiu zgodnie idą pod prąd. Stąd też narodziła się w nich i połączyła chęć na ożywienie bluesowych Suwałk muzyką elektroniczną na wysokim poziomie. Każde jest indywidualistą i jednocześnie wszyscy się dopełniają.

Siapa Bum (prywatnie Maciek Łoziński) to dj z długim już stażem (gra i organizuje imprezy od 2011 roku, wcześniej w Warszawie założył Electrocapital). Lubi wyszperać muzyczne perełki, dokopać się do zapomnianych gatunków i wycisnąć z nich świeży sok, zaskoczyć ich niespotykanym połączeniem. Jako DJ obraca się w kręgach elektroniki tanecznej – od majestatycznie kroczącego nu-disco po euforyczny happy hardcore, od minimalu po industrial, od Kraftwerku po Aphex Twin. Zawsze bardzo syntetycznie. Prywatnie zatacza dużo dalsze muzyczne kręgi, a kiedy nie skupia się na muzyce, pcha do przodu Robotix – zespół programistów i eksperymentuje w sadzie i ogrodzie.

Karina, wcześniej Karihari (Karina Sosnowska), to Djka, która zaczynała już w podstawówce grając z kaseciaków ale poważnie podeszła do sprawy prawie cztery lata temu, kiedy to zapoczątkowała cykl imprez propagujących muzyką elektroniczną w mieście o nazwie Wielka Noc Party, które odbywały się w Suwalskim “Kominie”. Została okrzyknięta Matką Boską Dyskotekową i każdy jej to przyznaje, że łączy po mistrzowsku znane i nieznane dyskotekowe tematy z techno bitem. Jej krąg zainteresowań to również takie gatunki jak minimal, house, d&b czy elementy etno. Nigdy nie wiadomo, co jej w duszy akurat zagra. Poza tym Karina jest artystą plastykiem i pedagogiem oraz działaczem społecznym.


16.08
WSPOMNIEŃ CZAR ze Stowarzyszenia Twórczych Seniorów ROZŁOGI
Na jagody

Zespół Wspomnień Czar działający przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów ROZŁOGI w Suwałkach istnieje dwa lata. W repertuarze posiada piosenki śpiewane przez znanych wykonawców w ubiegłym stuleciu i wcześniej. Gwarantuje repertuar dopasowany do okoliczności i oczekiwań publiczności. Koncert “Na jagody” z udziałem seniorów i przedstawicieli młodego pokolenia, oparty będzie na twórczości poetki. 


23.08
SUSZ
Księżycowy wieczór z poezją Leśmiana

Zespół SUSZ od 2013 roku tworzą muzycy wywodzący się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Właśnie łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Jego muzyka to autorskie kompozycje. W warstwie tekstowej wykorzystuje przede wszystkim poezję. 

Obecnie zespół przygotowuje płytę z wierszami Bolesława Leśmiana i to te właśnie utwory będą treścią koncertu. Płyta powstaje w ramach stypendium twórczego Miasta Suwałki dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, tworzeniem, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami – projekt  „Wydanie płyty zespołu SUSZ”. 

Obecnie zespół tworzą: 
Monika Rudowicz – śpiew
Jan Czerniecki – gitara
Piotr Skowroński – akordeon
Józef Stankiewicz – kontrabas
Jerzy Korzun – perkusja.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum