Muzyka klasyków wiedeńskich na otwarcie sezonu Filharmonii Suwałk

Utworami Wolfganga Amadeusza Mozarta i Józefa Haydna Suwalska Orkiestra Kameralna rozpocznie czternasty sezon artystyczny. Gościem Filharmonii będzie jeden z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia, z powodzeniem występujący jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin – Mischa Kozłowski.

Piątek, 25.09.2020, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł/ 15 zł ulgowy KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Zniżki do 50% z
Suwalską Kartą Mieszkańca

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert inaugurujący nowy, 14. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Gościem wieczoru będzie  Mischa Kozłowski, laureat czołowych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych i kameralnych, koncertujący w Europie, Japonii i Chinach, asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także prezes Fundacji „Partnerstwo w muzyce”.

W programie jeden z najbardziej lubianych przez publiczność, zachwycający spontanicznością, wyrafinowaniem i wdziękiem koncert fortepianowy nr 20 kv 466 d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta, którego pierwszą i drugą część, wykorzystano w filmie “Amadeusz” oraz równie wielki klasyk – czteroczęściowa Symfonia nr 88 G-dur Józefa Haydna z wesołym tematem głównym oraz dowcipnym finałem.

Mecenasem koncertu jest firma RESO Europa Service – Mecenas Kultury Suwałk i Partner Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Mischa Kozłowski to jeden z ciekawszych pianistów swojego pokolenia, który z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Gdyni pod kierunkiem Julity Randazzo, a w latach 1999–2008 kształcił się pod opieką artystyczną Katarzyny Popowej-Zydroń. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Piotra Palecznego oraz kameralistykę u Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej (dyplom z wyróżnieniem, 2013). Obecnie kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii pod kierunkiem Tomasza Herbuta.

Artysta w swoim dorobku ma wiele laurów konkursowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pieśni im. Othmara Shoecka w duecie z Danielą Ruth Stoll (Brunnen, 2016), Szwajcarskiego Konkursu Muzyki Kameralnej ORPHEUS w duecie z wiolonczelistką Iloną Basiak (Berno, 2015), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Bronisława Hubermana w duecie z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz (Częstochowa, 2013), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki (Kijów, 2012) i Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2009).

Mischa Kozłowski koncertował w ramach takich prestiżowych festiwali, jak Kissinger Sommer (Bad Kissingen), Festspiele Europäische Wochen (Passau), NCPA May Festival (Pekin), Gulangyu Summer Music Week (Xiamen), Chopin au Jardin du Luxembourg (Paryż), Kyoto International Music Students Festival (Kioto), Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, „Kwartesencja” i Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego (Warszawa), Malta Festival i Transatlantyk Festival (Poznań), Unsound Festival (Kraków) czy „Muzyka na szczytach” (Zakopane). Występował w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, ponadto także w Filharmonii Tallińskiej, Narodowej Filharmonii Ukrainy, Filharmonii Lwowskiej, w siedzibie UNESCO w Paryżu, Konzerthaus „Kultur Casino”, Zentrum Paul Klee oraz Yehudi Menuhin Forum w Bernie i in. Za swoje osiągnięcia pianista otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation i Banku Société Générale.

Mecenas koncertu

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

 

Kategoria: Archiwum