“Mój dzień zaczyna się zwyczajnie” – pokaz po warsztatach teatralno-tanecznych

Zapraszamy młodzież uczestniczącą w I części warsztatów teatralno-tanecznych w ramach programu SPEAK z trenerami Agatą Syrek i Pawłem Łyskawa na drugie spotkanie w terminie 24-30sierpnia 2014 roku. Po zajęciach odbędzie się pokaz powarsztatowy pt. “Mój dzień zaczyna się zwyczajnie”.

Zajęcia odbywają się w SOK w sali tanecznej 2.13 oraz na Dużej Scenie.

Wstępny program zajęć (może ulec zmianie):
Niedziela (24.08.) – 11.00-13.00 i 14.00-17.00
Poniedziałek (25.08) – 10.00-13.00 i 14.00-17.00
Wtorek(26.08) – 10.00-13.00 i 14.00- 17.00
Środa (27.08.) – 10.00-13.00 i 14.00-17.00
Czwartek (28.08.) – 10.00-13.00 i 14.00-17.00 (duża scena)
Piątek (29.08.) – 10.00- 13.00 i 14.00- 17.00 (duża scena)
Sobota (30.08.) – 10.00- 13.00 i 16.00-18.00 (duża scena- pokaz)

Tak było podczas czerwcowych warsztatów:

Warsztaty zakończą się pokazem powarsztatowym pt. “Mój dzień zaczyna się zwyczajnie”w dniu 30sierpnia o godz. 17.00(duża scena). Prosimy o przyniesienie na zajęcia dwóch dużych pudeł kartonowych, które zostaną wykorzystane podczas pokazu.

„Mój dzień zaczyna się zwyczajnie…”

Wspomnienia i sny to chyba najbardziej prywatne skarby, które gromadzimy przez lata. Nie da się ich ukraść, nie można zgubić. Można jedynie zapomnieć.

Zapraszamy w podróż po wspomnieniach, naszych prywatnych, dziecięcych, skrywanych dotąd za uchem, w kieszeni, w szufladzie, w pamięci mocno tulonych, by nie zgasły, jak sny po przebudzeniu.
Mój dzień zaczyna się zwyczajnie…lecz kończy niezwykle…
Posłuchaj… niech zagra orkiestra, niech zakwitną wspomnienia!

Choreografia i koncepcja: Agata Syrek, Paweł Łyskawa
Muzyka: collage
Czas trwania: ok. 30 minut
Obsada pokazu:  Katarzyna Baluta, Monika Barczyk, Weronika Bogdan, Iga Borejszo, Anita Jachimowicz, Aleksandra Jachowicz, Martyna Kleszczewska, Paweł Kisielewski, Agata Kozarkiewicz, Piotr Kozłowski, Joanna Lewoc, Aneta Loskarska, Magda Łozowska, Zofia Mackiewicz, Anna Misiukiewicz, Ewa Nawalska, Oskar Pawełko, Julia Pyłko,  Aleksandra Radziwonowicz, Joanna Rutkowska, Angelika Safinowska, Natalia Szczęsna, Zofia Wojtkowska

Ruchowa odsłona projektu SPEAK stała się dla suwalskiej młodzieży okazją do spotkania nie tylko z krakowskimi twórcami, ale także z nowym gatunkiem – teatrem tańca. Było to spotkanie niezwykłe. Pozwaliło bowiem na wzbogacenie dotychczasowego doświadczenia, opartego przede wszystkim na różnych gatunkach tańca nowoczesnego. Młodzież w pracy z Agatą Syrek i Pawłem Łyskawą, tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca zdobywała nowe narzędzia, które pozwolą im w pełniejszy sposób wyrażać siebie w kolejnych artystycznych działaniach.

Praca nad spektaklem oprócz kształcenia umiejętności tanecznych obejmowała ćwiczenia ekspresyjne, improwizację oraz własną pracę koncepcyjną i choreograficzną.

Agata Syrek – absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie uzyskując zdobywając dyplom tancerza i choreografa. Od siedmiu lat związana z Krakowskim Teatrem Tańca, z którym zrealizowała już 12 spektakli, projekty zagraniczne i zdobyła kilka nagród festiwalowych. Od dwóch lat jest pedagogiem w Konserwatorium baletowym w Krakowie, gdzie naucza baletu klasycznego oraz tańca współczesnego. W ostatnim czasie, aby  skupić się na zagadnieniach związanych z edukacją taneczną dzieci i młodzieży, założyła własną działalność.  Prowadząc dziecięce grupy baletowe według autorskiego programu, zgłębia zagadnienie wielopłaszczyznowej i kreatywnej nauki tańca dla najmłodszych. Pracuje w Krakowskim Centrum Choreograficznym jako koordynator działań edukacyjnych i warsztatów.

Paweł Łyskawa – absolwent wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Jako aktor-tancerz współpracował między innymi z Janem Peszkiem, Cezarym Tomaszewskim, Jerzym Stuhrem, Idanem Cohenem, Piotrem Cieślakiem, Erykiem Makohonem, Capellą Cracoviensis, Teatrem KTO oraz Teatrem Łaźnia Nowa. Od siedmiu lat związany jest z Krakowskim Teatrem Tańca, w którym pracuje także jako manager. Jest autorem programu nauczania wiedzy o kulturze z historią tańca dla I klasy liceum ogólnokształcącego. Współpracował z Katedrą Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest pomysłodawcą i realizatorem projektu edukacyjnego dla młodzieży „ANI SŁOWA! Odbiór niewerbalnych wytworów kultury – teatr tańca”, który uzyskał wsparcie Narodowego Centrum Kultury. Pracuje w Krakowskim Centrum Choreograficznym, jako manager i koordynator działań projektowych.

Więcej informacji na: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

moj_dzien-page-001

Warsztaty odbędą się w ramach Suwalskiego Programu Edukacji i Animacji Kulturalnej SPEAKslider_speak.indd

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ministerstwokultury

Kategoria: Archiwum