STUDIO PIOSENKI “ŚWIETLIK”

swietlik2

W programie: postawa śpiewacza, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia artykulacyjno-dykcyjne, praca nad nośnością głosu i jego barwą, doskonalenie umiejętności związanych z publicznym występem i ruchem scenicznym, kształtowanie wyobraźni muzycznej wpływającej na doskonalenie techniki wokalnej, interpretacji tekstu w piosenkach oraz służącej emocjom i postaci scenicznej.
Prowadzący: Emil Kulbacki
Kontakt: +48 87 563 85 32, emil.kulbacki@soksuwalki.eu
Miejsce: SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, sala 1.20 

Harmonogram zajęć 2021/2022:

Studio Piosenki Świetlik – poniedziałki i piątki, godz. 13.00-18.00

Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 25 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.


swietlik_zespol  swietlik_sukcesy

swietlik_koledowanie swietlik_galerie


AKTUALNOŚCI

Reprezentanci Studia Piosenki Świetlik z sukcesami wrócili z XXVI Regionalnego Konkursu Piosenki w Grajewie

Wokaliści działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury i prowadzonego przez Emila Kulbackiego Studia Piosenki Świetlik znaleźli się w gronie ponad 80 wykonawców. Na scenie zaprezentowały się talenty z regionu północno-wschodniej Polski. Reprezentowane były m.in. Białystok, Grajewo, Łomża, Pisz i wiele innych miast.

Poziom prezentacji był tradycyjnie bardzo wysoki i jury miało do podjęcia szereg trudnych decyzji w kwestii nagród i wyróżnień w poszczególnych kategoriach. Wśród docenionych nie zabrakło Świetlików.

Helena Taudul-Łobacz z piosenką ,,Pszczoły na wrotkach” – III miejsce, kat. 7-9 lat
Julia Markowska z piosenką ,,A ja lubię jazz” – III miejsce, kat. 10-12 lat
Julia Jachimowicz z piosenką ,,Jak na lotni” – III miejsce, kat. 17-21 lat
Weronika Zamojska z piosenką ,,Sweet Home Chicago” – wyróżnienie, kat. 13-16 lat
Paulina Różyńska z piosenką ,,Rebeka” – wyróżnienie, kat. 17-21 lat

W Grajewie śpiewały także inni reprezentanci Studia Piosenki Świetlik: Sylwia Berus, Maja Krzyżewska, Miłosz Bobrowski, Martyna Wasilewska i Maria Polkowska.


Reprezentantki Studia Piosenki Świetlik oczarowały jury Regionalnego Konkursu Piosenki

Wokalistki Studia Piosenki Świetlik odniosły sukces podczas XXV Regionalnego Konkursu Piosenki. Martyna Wasilewska zajęła w Grajewie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Maja Krzyżewska była trzecia.

W XXV Regionalnym Konkursie Piosenki w Grajewskim Centrum Kultury swoje umiejętności zaprezentowało ponad 100 wokalistek i wokalistów z północno-wschodniej Polski. Tym bardziej cieszą sukcesy, które wyśpiewały Martyna Wasilewska i Maja Krzyżewska.

Pierwsza z reprezentantek Świetlika urzekła jury wykonaniem piosenki „Something’s gonna hold on me” Christiny Aguilery i zajęła I miejsce w kategorii 13-16 lat.

Z kolei startująca w kategorii 7-9 lat Maja zaśpiewała ,,Dwa światy” i jurorom do gustu bardziej przypadły występy tylko dwóch innych wokalistek.

Protokół XXV Regionalnego Konkursu Piosenki można znaleźć TUTAJ >>>


Sukcesy Świetlika w Białymstoku

14 stycznia 2018r. w Białymstoku odbył się coroczny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wzięła w nim udział liczna grupa młodych wokalistów z całego kraju. Grupa wokalistów ze Studia Piosenki “Świetlik” odniosła sukcesy:

  • Julia Markowska – III miejsce (kat. soliści 8-12 lat)
  • Martyna Wasilewska – II miejsce (kat. soliści 13-16 lat)
  • Paulina Różyńska – wyróżnienie (kat. soliści 13-16 lat)
  • Zespół Świetlik I – I miejsce (kat. zespoły wokalne do 12 lat)
  • Zespół Świetlik II – III miejsce (kat. zespoły wokalne powyżej 13 lat)

Wokalistki ze Świetlika wystąpiły podczas Jarmarku Kamedulskiego 2017

Sukcesy Świetlików w 2017 roku

Zespół ŚWIETLIK –  II miejsce (kat. zespoły 13-16 lat), duet Zuzanna Sobota i Julia Słabińska – III miejsce (kat. duety 13-16 lat), Julia Jachimowicz i Sylwia Berus – III miejsce (kat. duety powyżej 16 lat) podczas Festiwal Kolęd i Pastorałek w Białymstoku (15.01.2017 )

Julia Markowska – I miejsce ( kat. klas II) w międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej numer 11 (styczeń 2017)

Julia Markowska  I miejsce w konkursie wokalnym “Suwalska droga do gwiazd” w Szkole Podstawowej numer 6 w Suwałkach (styczeń 2017)

Julia Markowska – wyróżnienie (kat. 8-10 lat) podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Super mikrofon” w Białymstoku za piosenkę “Modelka” (19.03.2017)

Julia Markowska – III miejsce i Matylda Wiszniewska – wyróżnienie (kat. 7-9 lat),  Oliwia Gober – wyróżnienie (kat. 10-12 lat), Martyna Wasilewska  (piosenka “Song trzymających ściany”) – II Miejsce, Monika Bogdanowicz (piosenka “To jest rock’n’roll”) – III miejsce i Paulina Różyńska (piosenka “Melodia”) – wyróżnienie (kat. 13-16 lat), Julia Jachimowicz  (piosenka “Sutra”) – wyróżnienie (kat. 17-21 lat) na XXIV Regionalnym Konkursie Piosenki w Grajewie (23.04.2017)

Julia Markowska i Paulina Różyńska – awans do kolejnego etapu, który odbędzie się w Warszawie oraz  Martyna Wasilewska i Matylda Wiszniewska – wyróżnienia podczas kwalifikacji wstępnych 22. Konkursu Piosenki “Wygraj Sukces” w Krzywem (26.04.2017)

Oliwia Gober (piosenka „Unconditionally” Katy Perry) – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej “Let’s Sing” w SP nr 9 w Suwałkach (09.05.2017)

 Zespół “ŚWIETLIK” (piosenka “Teraz, tutaj – my” słowa: Krzysztof Mroziński, muzyka: Ewa Andrzejewska) – III Nagroda”Brązowa Muszelka Wigier” podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca “Muszelki Wigier” (25-27.05.2017)

Karolina Łukowska – nagroda specjalna podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Podlaska Nuta 2017” w Bielsku Podlaskim (3-4.06.2017)

Matylda Wiszniewska (piosenka “Mała Maggie” zespołu Azyl P) – I miejsce podczas konkursu “Twoja twarz brzmi znajomo” w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Suwałkach (22.06.2017)


Zakończenie roku szkolnego/artystycznego


Spotkanie z ławnikami

Wokalistki Studia Piosenki “ŚWIETLIK” uświetniły swoim śpiewem spotkanie z ławnikami w suwalskim Urzędzie Miasta. Zaśpiewały: Julia Markowska, Oliwia Gober i Julia Radzewicz


XVI Dni Kultury Polskiej

XVI Dni Kultury Polskiej (26-28.05.2017) odbyły się w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej zorganizowane przez polonijną organizację „Dom Polski” im. Fryderyka Chopina w Czerniachowsku .Wokalistki ze Studia Piosenki “ŚWIETLIK” uświetniły obchody Dni Kultury Polskiej swoim śpiewem. “Świetlik” reprezentowały: Oliwia Gober, Paulina Różyńska, Julia Radzewicz i Zuzanna Sobota.


16 maja 2016 roku odbyły się XII Konfrontacje Talentów Wokalnych “ŚWIETLIK 2016”!

swietlik2016_700

Tradycyjnie w maju odbyły się Konfrontacje Talentów Wokalnych „ŚWIETLIK”. Po raz dwunasty młodzi mieszkańcy powiatu suwalskiego zaprezentowali swoje wokalne umiejętności przed znakomitym jury. KLIKNIJ i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>


Dzień Autyzmu

W LO nr III w Suwałkach z okazji obchodzonego Dnia Autyzmu zaśpiewały Maria Polkowska, Oliwia Gober, Julia Radzewicz


Kolejny sukces “Świetlików”!

W dniach 5-6 grudnia 2015 roku wokalistki Studia Piosenki Świetlik z powodzeniem występowały na XIII Międzynarodowym Festiwalu “O złoty mikrofon radia Jard” w Białymstoku.

Sylwia Berus i Julia Jachimowicz zajęły I miejsce w kategorii duety 13-15 lat.

Julia_Jachimowicz_i_Sylwia_Berus

III miejsce wyśpiewała Julia Markowska, a Łucja Pająk została wyróżniona wśród solistek do lat 7.

Julia_Markowska_i_Lucja_Pajak

W finałach zaprezentowały się ponadto Paulina Różyńska, Maria Polkowska i Julia Jachimowicz.


Rodzina Świetlików ciągle się powiększa…

swietlik

 

Wokalistki Studia Piosenki “Świetlik” udanie zaprezentowały się podczas kwalifikacji wstępnych 20. Konkursu Piosenki “WYGRAJ SUKCES 2015” w Suwałkach.

Nominacje do II etapu przesłuchań otrzymały: Martyna Wasilewska, Julia Słabińska, Paulina Różyńska, Katarzyna Iwaszko, Karolina Łukowska. Na wyróżnienia zasłużyły: Zuzanna Sobota oraz Gabriela Danowska.

Swietlik – eliminacje Wygraj Sukces 2015 (3)
Swietlik – eliminacje Wygraj Sukces 2015 (2)
Swietlik – eliminacje Wygraj Sukces 2015 (1)

Zespół “Świetlik” zajął II miejsce w kategorii do 14 lat na Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard w Białymstoku, który odbył się 18 stycznia 2015 roku.

swietlik_radiojard_2015

Wyróżnienia w Białymstoku zdobyły Julia Słabińska, Paulina Różyńska, Julia Jachimowicz oraz duet Sylwia Berus – Julia Jachimowicz.

 swietlik_radiojard2015_1

Więcej zdjęć z festiwalu w Galerii – KLIKNIJ!


Wokalistki ze Studia Piosenki “ŚWIETLIK” osiągnęły sukcesy podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “O złoty mikrofon Radia Jard” w Białymstoku (5-7 grudnia 2014 roku). Najlepsze w swojej kategorii okazały się Julia Jachimowicz z Sylwią Berus.

Duet ze Studia Piosenki “ŚWIETLIK” zajął I miejsce w kategorii “Soliści 13-16 lat”. Z kolei zespół “ŚWIETLIK” w kategorii “Zespoły wokalne 13-16 lat” wyśpiewał III miejsce.

Z wyróżnieniami z Białegostoku wróciły cztery solistki “ŚWIETLIKA” – Sylwia Berus, Katarzyna Iwaszko, Weronika Zamojska oraz najmłodsza, Zuzanna Sobota.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – KLIKNIJ!


Reprezentantki Studia Piosenki Świetlik odniosły sukcesy na XIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER 2014.  “Świetlik” zdobył w sumie cztery Srebrne Muszelki Wigier oraz jedną Brązową Muszelkę Wigier. Srebro wyśpiewały duety Paulina Różyńska – Martyna Wasilewska oraz Julia Jachimowicz – Sylwia Berus w kategorii 12-16 lat, Emilia Konopko – Emilia Brzozowska w kategorii 17-25 lat oraz zespół “Świetlik” w kategorii 12-16 lat. Trzecie miejsce i Brązowa Muszelka przypadła duetowi Karolina Bielecka – Karolina Łukowska w kategorii do 11 lat.

Reprezentantki Studia Piosenki Świetlik odniosły sukcesy na XIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER 2014.  “Świetlik” zdobył w sumie cztery Srebrne Muszelki Wigier oraz jedną Brązową Muszelkę Wigier. Srebro wyśpiewały duety Paulina Różyńska – Martyna Wasilewska oraz Julia Jachimowicz – Sylwia Berus w kategorii 12-16 lat, Emilia Konopko – Emilia Brzozowska w kategorii 17-25 lat oraz zespół “Świetlik” w kategorii 12-16 lat. Trzecie miejsce i Brązowa Muszelka przypadła duetowi Karolina Bielecka – Karolina Łukowska w kategorii do 11 lat. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


W Suwalskim Ośrodku Kultury na warsztatach gościła Agnieszka Kowalska. W zajęciach pod okiem cenionej instruktorki uczestniczyły wokalistki Studia Piosenki “Świetlik”. Utalentowana młodzież otrzymała cenne wskazówki i wartościowe rady, które na pewno pozwolą młodym wokalistkom rozwinąć ich umiejętności.


KONFRONTACJE TALENTÓW WOKALNYCH “ŚWIETLIK”. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały dzieci ze szkół i placówek kulturalnych powiatu suwalskiego. Po raz kolejny okazało się, że znakomitych głosów i utalentowanych wokalistów w Suwałkach i w okolicach nie brakuje. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

_DSC7514

Wyniki X. Konfrontacji Wokalnych “Świetlik 2014” – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!
Galeria zdjęć z X. Konfrontacji Wokalnych “Świetlik 2014” – KLIKNIJ I OBEJRZYJ!


Reprezentantki Studia Piosenki “Świetlik” wzięły udział w XXI Regionalnym Konkursie Piosenki w Grajewie. II miejsce w kategorii 17-21 lat wyśpiewała Emilia Konopko. Paulina Różyńska i Zuzanna Łazarska w kategorii 10-12 lat oraz Julia Jachimowicz w kategorii 13-a.G1

G1


3 kwietnia w Restauracji “Na Starówce” w Suwałkach odbyły się kwalifikacje wstępne 19. Konkursu Piosenki “Wygraj Sukces”. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się wokaliści ze Studia Piosenki “Świetlik”. Sukces odnieśli: Julia Słabińska, Paulina Różyńska i Damian Balcer.

swietlik


Wokalistki Studia Piosenki „Świetlik” działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury wyśpiewały czołowe miejsca w XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „O złoty mikrofon Radia Jard” w Białymstoku – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Podopieczni Studia Piosenki “Świetlik” zaśpiewali 15 marca z Alicją Majewską w SOK utwór “Miłość taka jest”. Wokalistom akompaniament zapewnili Włodzimierz Korcz i Suwalska Orkiestra Kameralna. Zobacz więcej zdjęć – KLIKNIJ!

P1700642 P1700693 P1700716 P1700720


Reprezentantki zespołu “Świetlik” odniosły sukces na XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki “Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. Od kilku lat reprezentantki “Świetlika” zdobywały nagrody i wyróżnienia w “Super Mikrofonie Radia Jard”. W tym roku nie było inaczej. Karolina Łukowska i Karolina Bielecka otrzymał wyróżnienie w kategorii Duety w kategorii wiekowej 8-10 lat. Jeszcze lepiej poszło “Świetlikowi” w kategorii wiekowej 11-16 lat. Zajął II miejsce. To największy zespół grupy w kilkuletniej historii uczestnictwa w białostockim festiwalu.


Cztery wokalistki Studia Piosenki “Świetlik” wystąpiły 4 listopada podczas koncertu dla Uniwersytetu III Wieku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Karolina Bielecka zaśpiewała utwór “Żyj do przodu”, Martyna Wasilewska wykonała “Kto się na tangu dziś zna”, Katarzyna Siepka “At last”, a Paulina Różyńska zaprezentowała się w “A ja lubię jazz”.


5 października reprezentantki Studia Piosenki “Świetlik” wystąpiły podczas finału Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej i otwarcia wystawy “O Alfredzie jak stał się malarzem” w Galerii Na Marmurach Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza 71.

Karolina Bielecka _DSC3160 _DSC3149

Karolina Bielecka, Paulina Różyńska, Martyna Wasilewska


Reprezentantki Studia Piosenki “ŚWIETLIK” podczas Dni Suwałk 2013 odśpiewały “Hymn Suwałk” razem z Jackiem Zielińskim z zespołu Skaldowie.

Swietlik_-_Dni_Suwalk_2013