STUDIO TAŃCA FLEX

flex2

W programie: techniki tańca klasycznego (baletu), tańca współczesnego, nauka i doskonalenie pracy z pałeczką lub pom-ponem
Prowadzący: Dominika Milewska
Kontakt:
+48 87 563 85 17
Miejsce: SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, sala 2.14 lub III LO lub SP nr 10
Dla kogo: dzieci od lat 7, młodzież
Harmonogram zajęć 2020/2021:

► zespoły Flex i Fleksik – wtorki i czwartki, godz. 16.30-18.30 (III LO)
zespół Fleksik Mini – poniedziałki, godz. 17.00-19.00 (sala 2.14) | piątki, godz. 16.30-18.30 (III LO)
► zespół Fleksik Mini 2 – poniedziałki, godz. 16.00-17.00 (sala 2.14) | środy, godz. 15.30-16.30 (sala 2.14)

Już od najmłodszych lat taniec był czymś, co kochałam. Zaczęłam od tańczenia hip-hopu oraz tańca nowoczesnego, jednak zawsze z wielkim podziwem patrzyłam na mażoretki. W 2014 roku postanowiłam spełnić swoje marzenie i spróbować sił w studiu tańca FLEX. Było to coś zupełnie innego, wymagającego spędzania dużej liczby godzin na sali treningowej, lecz satysfakcja, którą miałam w momencie opanowania nowego elementu układu, była niezastąpiona. To właśnie wtedy Pani Jadwiga Tylenda pokazała mi, czym jest ciężka praca, którą należy włożyć w sukces. Z pewnością jest to lekcja, która została mi w pamięci i chcę ją przekazywać dalej.Dominika Milewska

Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 30 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.


WYDARZYŁO SIĘ

Formacje FLEX i FLEKSIK zajęły II miejsca w swoich kategoriach wiekowych w IV Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym ADRIATIC ZADAR OPEN 2019, który odbył się w dniach 25-28.09.2019 w chorwackim Zadarze >> 

***

Zespół FLEX zajął I miejsce w kategorii choreografia na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk „Fazisi” w Gruzji (5-8 listopada 2016) >>>



25-lecie to piękne osiągnięcie i znakomita okazja do świętowania. 25 czerwca 2016 roku na Sali im. Andrzeja Wajdy w SOK swój jubileusz obchodziło Studio Tańca FLEX! Na scenie zaprezentowały się byłe i obecne tancerki. Nie zabrakło wspomnień, licznych anegdot, a nawet łez wzruszenia.

Zespół Flex powstał w 1991 roku z inicjatywy Jadwigi Tylendy, animatorki, pedagoga i instruktora tańca. Początkowo koncentrował się na tańcu współczesnym, a od 1995 roku, jako jedyny team w Suwałkach, również hip-hopie. Ciężka praca i pasja zaowocowały sukcesami, a w ślad za tym rosła popularność zespołu. Do grupy trafiało coraz więcej utalentowanych dziewcząt, zawiązywały się nowe formacje. Jedną z nich były mażoretki, które powstały w 2005 roku. Niemal od początku grupa brała udział w prestiżowych Mistrzostwach Europy Mażoretek IMA oraz Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku odnosząc liczne sukcesy. Aktualnie mażoretki FLEX plasują się w pierwszej złotej dziesiątce najlepszych zespołów w Europie i Polsce.

Tancerki FLEX aktywnie uczestniczą w projektach artystycznych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz inne placówki kultury, instytucje i  stowarzyszenia. Formacja mażoretek towarzyszy Miejskiej Orkiestrze Dętej, uświetniając i uatrakcyjniając miejskie uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

FRAGMENTY KONCERTU JUBILEUSZOWEGO MOŻNA OBEJRZEĆ NA KANALE SOK NA YOUTUBE >>>

Fot. Piotr Kopciał


Flex można było zobaczyć 4 czerwca 2016 roku w czasie Dnia Dziecka na placu Marii Konopnickiej! >>>


Zespoły Studia Tańca FLEX odniosły sukcesy na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku >>>

flex-mazoretki-pompa2016_700


Zespół FLEX wystąpił w teledysku suwalskiej grupy TWINPIX

W czasie zimowych ferii 2016 w Suwalskim Ośrodku Kultury na warsztatach z pałeczką mażoretkową gościła Marta Jabłońska – Mistrzyni Świata w kategorii podwójny baton, trenerka zespołu SENIORITA, wielokrotnego Mistrza Polski Mażoretek.

W warsztatach udział wzięły mażoretki FLEX, FLEKSIK oraz FLEKSIK MINI. Przez kilka godzin suwalskie mażoretki poznawały nowe figury i elementy twirlingu z pałeczką. Pomimo trudnych elementów nawet najmłodsze mażoretki świetnie dały sobie radę podczas zajęć z mistrzynią.


ZESPÓŁ FLEX

Flex


ZESPÓŁ FLEKSIK

DSC_0074


ZESPÓŁ FLEKSIK MINI

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Style taneczne, których dzieci i młodzież uczą się na zajęciach:

Balet (taniec klasyczny) – to najlepsza forma taneczna dla maluchów. Dzięki ćwiczeniom ruchy stają się płynne i pełne wdzięku. Uprawianie tej formy wpływa na poprawę koncentracji i samodyscypliny, bywa sposobem zarówno na rozładowanie energii, jak i na pokonanie nieśmiałości. Uwrażliwia na muzykę, zachęca do inwencji twórczej, wprowadza w świat piękna. Uczy działania w grupie. Program zajęć łączy elementy klasycznych ćwiczeń baletowych z elementami tańca musicalowego, ludowego oraz rytmiką.

Jazz, taniec nowoczesny – najpopularniejsze style taneczne, kojarzące się nierozerwalnie z konwencją teatru muzycznego. Celem zajęć jest nauka tych stylów we wszystkich jego odmianach (m.in. modern jazz, broadway jazz, elementy tańca współczesnego, itp.), zarówno od strony praktycznej, jaki i teoretycznej (nauka fachowego nazewnictwa). Uczestnicy, zachęcani do aktywności, poprawiają kondycję fizyczną, zyskują lepszą koordynację i elastyczność własnego ciała. Systematyczna praca pozwala sukcesywnie zwiększać poziom techniczny i artystyczny, w efekcie powstają układy choreograficzne, wykorzystywane na estradzie, w konkursach i przeglądach . Program techniczny zajęć zależy od poziomu zaawansowania danej grupy.

Mażoretki- wyraz zapożyczony z jęz. francuskiego (majorette), oznaczający młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji, ale zespoły mażoretkowe są popularne również na innych kontynentach. W Polsce najwięcej zespołów mażoretkowych związanych jest z domami kultury oraz z orkiestrami Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe,  czyli około 60-centymetrowe rurki zakończone kulkami. Mażoretki spełniają funkcję widowiska  estradowo-rewiowego.
Stroje mażoretek, cechujące się dużą różnorodnością i podlegające przynajmniej częściowo trendom w modzie, są jedynymi uniformami organizacyjnymi, które nie są skodyfikowane regulaminami, niemniej jednak stosowane są konsultacje przy wykorzystywaniu symboliki organizacji i respektowane są pewne ogólne zalecenia dotyczące regulaminu umundurowania.

Być mażoretką – to sposób bycia, sposób życia, metoda na młodość – nieustający fitness club.
Być mażoretką to ciągły ruch, poczucie rytmu, takt, gracja, elegancja, zwinność, precyzja ruchów, pewność siebie, wdzięk, uroda, uśmiech, radość…

Korzyści płynące z uczestniczenia w zajęciach tanecznych to przede wszystkim:

  • kształtowanie świadomości własnego ciała
  • korygowanie nieprawidłowej sylwetki
  • poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • ułatwienie przeżywania i przekazywania emocji
  • ułatwianie nawiązywania kontaktu z ludźmi, możliwość zabawy i relaksu
  • udział w szeroko pojętej kulturze tanecznej
  • kształtowanie zamiłowań artystycznych

GALERIE

flex_galeria