ZAPISY | Lato w teatrze! Półkolonie letnie

Gotowi na “Lato w teatrze”- półkolonie letnie w SOK? Zapraszamy na wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy pracy twórczej: ruch, muzykę, sztuki plastyczne, zajęcia budujące zaufanie w grupie. Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 7- 10 lat. Zapisy ruszają 29 czerwca.
 
25.07-6.08.2022
SOK ul. Jana Pawła II 5

„Myślcie sobie, jak tam chcecie – krasnoludki są na świecie!” to realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego “Lato w teatrze” wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze w Suwalskim Ośrodku Kultury, w dniach od 25 lipca do 6 sierpnia 2022 roku. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy pracy twórczej: ruch, muzykę, sztuki plastyczne, zajęcia budujące zaufanie w grupie.

Podczas naszych krasnoludkowych warsztatów sięgniemy do motywów ekologicznych i społecznych powieści. Krasnoludek to postać stojąca na straży natury i osób potrzebujących wsparcia – słabszych, biednych – dziś powiedzielibyśmy wykluczonych. W cyklu dwutygodniowych, interdyscyplinarnych warsztatów stworzymy
bezpieczną przestrzeń samopoznania i akceptacji, ale jednocześnie przestrzeń do komunikacji z innymi.
 
Wspólnie będziemy tworzyć teatr w formie słuchowiska! Wykwalifikowany zespół przygotował dla dzieci cykl zajęć, których celem jest poznanie różnych narzędzi i form ekspresji potrzebnych przy jego realizacji. Będziemy bawić się dźwiękiem, nagrywać odgłosy natury telefonami komórkowymi i profesjonalnym sprzętem, będziemy miksować ścieżki, przeprowadzać wywiady, poznawać teatr improwizacji i ruchu. A to wszystko w formie zabawy! Stworzymy ramowy scenariusz słuchowiska i zbudujemy “profesjonalne” studio nagrań.
Przygotujemy etiudę teatralną, która pomoże nam uatrakcyjnić końcową prezentację. Do współpracy chcemy zaprosić Suwalski Klub Seniora, który wesprze nas barwnymi opowieściami o krasnoludkach oraz pomoże w nagraniu słuchowiska. Półkolonie zwieńczą dwa otwarte dla publiczności występy dzieci biorących udział w projekcie.
 
Do udziału w półkoloniach zapraszamy dzieci w wieku 7- 10 lat. Zgłoszenia prosimy składać 29 czerwca od godz. 16.00 do 17.00, w Suwalskim Ośrodku Kultury ul. Papieża Jana Pawła II – w informacji (parter, główne wejście) u Klaudii Kozakiewicz. Dzieci należy zgłaszać osobiście, poprzez dostarczenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (DZIENNIK USTAW 2021 R. POZ. 1548) oraz podpisanych deklaracji. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata za udział w półkoloniach wynosi 100 zł. Kwotę powyższą należy wpłacić bezpośrednio do kasy Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5 lub na konto SOK: 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 po otrzymaniu informacji od koordynatora o zakwalifikowaniu na półkolonie.

Regulamin>>

Karta kwalifikacyjna>> (podpisana przez obojga rodziców/opiekunów prawnych)

Upoważnienie do odbioru dziecka z półkolonii>>

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach, w godzinach 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku oraz w godz. 9.00-14.00 w soboty. Organizator zapewnia wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz opiekę sprawdzonych i wykwalifikowanych instruktorów. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.


 
Prowadzenie:
Adrianna Krymska jest polonistką, arteterapeutką, animatorką kultury. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Jest członkinią Teatru Form Czarno- Białych Plama oraz Stowarzyszenia Aktywności Społeczno – Artystycznej ,,Nie Po Drodze ”. Odbyła wolontariat we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka (2014/2015 r.) oraz w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Realizowała Lato w Teatrze w Suwałkach w
2019 r i 2020r.
 
Izabela Giczewska jest kulturoznawczynią i slawistką, rękodzielniczką, pedagożką teatru, aktorką Teatru Węgajty. Jako animatorka kultury uczestniczyła i realizowała projekty społeczne i artystyczne (Gypsy Caravan in Suwalki City, Pani Sztuka, Akcja Mural, Project Visitors, Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta 2012-2013) oraz projekty teatralne adresowane do seniorów („Ulica Krokodyli”, „Sen nocy letniej”). Współorganizowała festiwale: Wioska Teatralna w Węgajtach, Suwalskie Teatr-Akcje. Jest związana z Suwalszczyzną i lokalnym Stowarzyszeniem „Nie Po Drodze”.
 
Małgorzata Makowska jest folklorystką, muzykantką, śpiewaczką, animatorką kultury. Gra na tradycyjnych polskich instrumentach (takich jak: harmonia pedałowa, skrzypce, bębenek, basy). Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego w 2008 i 2016. Realizuje projekty społeczno- kulturalne w Stowarzyszeniu Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”; współpracuje z domami kultury na terenie woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie prowadzi warsztaty dla grup w różnym wieku z zakresu tańca, śpiewu i gry na instrumentach.
 
Mirosława Krymska jest kulturoznawczynią, pedagożką dramy, animatorką kultury i instruktorką teatralną z trzydziestoletnim stażem pracy w Suwalskim Ośrodku Kultury. W projekcie „Young Theatre” jest trenerką teatru impro. Wyreżyserowała kilkadziesiąt wielokrotnie nagradzanych spektakli, jest założycielką alternatywnego Teatru Form Czarno- Białych Plama i NiePoGodzinach. Jest koordynatorką Suwalskich Eksploracji Teatralnych „SET”, projektu „Przestrzeń i miejsce” we współpracy z Laboratorium Edukacji CSW. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu TEATR-AKCJE organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno – Artystycznej „Nie Po Drodze”.

Karina Sosnowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki specjalizacja Malarstwo z aneksem z Rysunku w Pracowni Rysunku prof. Zofii Glazer na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie; absolwentka Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; studiowała na studiach podyplomowych na kierunku Scenografia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie i na na Universidad de Complutense w Madrycie; była słuchaczką Akademii Teatru Alternatywnego stworzonej przy Teatrze Brama w Goleniowie dla animatorów teatru. Malarka, ilustratorka, muzyk, scenografka, pedagog, członkini Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, DJ.

Mieczysław Iwaszko jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie (2003). Ukończył podyplomowe studium socjoterapii i edukacji twórczej oraz studia w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu. Prowadzi zajęcia z terapii sztuką w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach, a w Pracowni Sztuk Pięknych Suwalskiego Ośrodka Kultury zajęcia z malarstwa, rysunku, fotografii, historii sztuki. Artysta, pedagog, socjoterapeuta i arteterapeuta. Założyciel Grupy Teatralnej „Dwa słowa”.

Klaudia Kozakiewicz jest kulturoznawczynią ze specjalizacją teatralną oraz filmową. Obecnie jest na ostatnim roku podyplomowych studiów z pedagogiki teatru, które są wspólnym projektem Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Realizowała “Lato w Teatrze” w Sejnach (2019 i 2020), w Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi pracownie teatralną STASIMON do której uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 roku życia.

Opieka pedagogiczna: Mieczysław Iwaszko i Adrianna Krymska

Kierownik wypoczynku: Halina Lutyńska


LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały “Lato w Teatrze”, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum